NASA zveřejnila video Supercut z hlavních bodů Artemis 1

Sonda Orion od NASA dosáhla největší vzdálenosti od Země 28. listopadu.

Sonda Orion od NASA dosáhla největší vzdálenosti od Země 28. listopadu.
obrázek: NASA

Po ujetí více než 1,4 milionu mil (2,2 milionu km) v kuse Historická cesta na Měsíc a zpět Kapsle NASA Orion se v neděli po téměř dokonalém zkušebním letu ponořila do Tichého oceánu.

Tento týden NASA zveřejnila 24minutové video, které zdůrazňuje některé z nejzajímavějších momentů z 25,5denní mise před chvílí. Raketa Space Launch System (SLS). Spuštěno až do Kosmická loď Orion padák svou cestou Nejnižší.

Hlavní body mise Artemis I

SLS odstartovala z odpalovací rampy 39B v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě 16. listopadu a zahájila program NASA Artemis, který plánuje návrat lidí na Měsíc po více než 50 letech.

Video začíná odpálením výbušniny, odhalující unikátní POV raketu opouštějící Zemi. Boční posilovače SLS a čtyři motory RS-25 produkovaly masivní tah při vzletu, maJeho je nejvýkonnější střela, jaká kdy byla vyrobena.

Střela je pak spatřena letící do potemnělé oblohy, následovaná ohnivým ocasem. Boční boostery a jádrový stupeň spadly během prvních 500 sekund mise, zatímco dočasný kryogenní náporový stupeň posunul Orion směrem k jeho trajektorii, než se oddělil od kosmické lodi.

Poté se veškerá pozornost soustředí na Oriona. Na videu je pak vidět interiér kabiny posádky, která byla Zdobené skrytými vzkazy a upomínkovými předměty. Po řevu startu rakety následoval pokojný klid vesmíru s úžasnými výhledy na Zemi a Měsíc zachycenými kamerami Orionu.

Bezpilotní modul je děsivě tichý a zády velitele Monequina Campose, A.J Elf navržený ke sběru letových datsměrem ke kameře. Mrtvý velitel si ale ten výhled důkladně vychutnává nezapomenutelnými záběry, které odhalují Zemi a satelit v hlubinách z vesmíru.

Během mise Orion provedl dva průlety kolem Měsíce a přiblížil se na 80 mil (128 kilometrů) od měsíčního povrchu.

Do konce videa zbývá méně než 10 minut a kapsle Orion začíná sestupovat zpět na Zemi. Orion během sestupu s pomocí padáku zrychlil z 20 000 mph (32 100 km/h) na 20 mph (32 km/h). Blíženci během svého opětovného vstupu přes zemskou atmosféru vydrželi teploty kolem 5000 stupňů Fahrenheita (2760 stupňů Celsia), což je podle NASA asi polovina povrchové teploty Slunce.

Video poskytuje závratný pohled na závratě, jak si kapsle razí cestu k oceánu se třemi padáky vlajícími nad hlavou. Orion konečně spadl do oceánu, čímž skončila jeho bezprecedentní cesta na Měsíc a zpět.

více: NASA skryla tato velikonoční vajíčka pro vesmírné pitomce na kapsli Artemis 1 Orion

READ  Světová zdravotnická organizace říká, že opičí neštovice mohou být potlačeny, pokud budeme jednat hned

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *