bne IntelliNews – Uzavření německo-české hranice zasáhlo německé společnosti

Nákladní automobily a automobily v českých hraničních prodejnách s Německem čelí několik hodin zpoždění, protože Německo zpřísnilo kontroly s Československem poté, co bylo označeno za nejnebezpečnější zemi pro infekci koronovým virem. Němečtí výrobci, včetně výrobců automobilů, se nyní obávají zpoždění dodávek a nedostatku pracovníků, který by v jejich továrnách mohl být zastaven.

Nová omezení ohrožují klíčové dodavatelské řetězce v Německu, protože mnoho německých společností se spoléhá na české vstupy nebo české cestovní pracovníky. Všichni kromě důležitých pracovníků mají nyní zakázáno pracovat přes hranice a všichni, kteří překračují hranice, musí poskytnout negativní test PCR, který nebude trvat déle než 48 hodin, což povede k velkým frontám na hraničních kontrolních stanovištích a křižovatkách.

„Pokud budou na hranicích dlouhé dopravní zácpy kvůli požadavkům na testování a registraci, může dojít k přerušení dodavatelského řetězce a brzy se zastaví výroba v mnoha závodech na výrobu osobních automobilů v Německu,“ uvedla Hildegard M ல்ல ller, automobilka citovaná CNN.

Mluvčí CNN Volkswagen uvedl: „Omezení výroby společnosti Volkswagen nelze vyloučit, pokud se situace v pohraničním styku zhorší a bude ještě delší. Vnímáme to jako úkol politiků zajistit volný pohyb zboží přes státní hranice.“

Podle Deutsche Valle (DW) je v Německu v současné době zaměstnáno více než 20 000 českých pracovníků, takže mnoho malých společností v Německu se může zavřít, pokud překročí hranici se zpožděním nebo tak neučiní.

Německá území na českém pohraničí zaznamenala nejvyšší míru expozice koronovému viru v zemi za týden s více než 300 případy na 100 000 občanů, zatímco v České republice je více než 1 000 případů na 100 000 obyvatel.

„My máme [coronavirus infection] Hotspoty jsou přímo na hranici, “uvedl bavorský premiér Marcus Soder a citoval DW. Museli jsme odpovědět. „

READ  Čeští zdravotníci přezkoumají současné izolované směrnice

V současné době mají vstup do Bavorska ke krátkodobému vstupu povoleni pouze vybraní přeshraniční zdravotničtí pracovníci, kritičtí pracovníci v terénu a řidiči nákladních vozidel, kteří projíždějí Německem, a musí poskytnout negativní PCR test nepřesahující 48 hodin.

Soder kritizoval českou vládu za to, že nekontrolovala výbuch. „Lidé by si neměli stěžovat. Hranici zároveň nelze otevřít, pokud je na druhé straně více než 1 000 lidí,“ zdůraznil.

Rosvatov přetéká kamiony. 17. února byla fronta řidičů nákladních vozidel, většinou s cizími poznávacími značkami na přechodu Rosvatov, dlouhá 10 až 12 kilometrů.

„Včera [February 16] Vzorek dokázal otestovat 573 osob na dálničním přechodu a 172 na starém Rosvatovském přechodu. Dnes jsme již v 8 hodin ráno dosáhli 500 testů, “uvedl Stanislav Costeka, koordinátor ukázkového týmu sdružení Samaritan.

Asi 98% řidičů nákladních vozidel jsou cizinci, mnoho z nich z jihovýchodní Evropy. Říkají, že fronta na testování může trvat až 20 hodin. Slovenští občané navíc podléhají německé kontrole prostřednictvím Československa a země je vážně zasažena kmeny virů corona.

„Při vstupu do Německa požadujeme, aby bylo upuštěno od požadavku, že řidiči nákladní dopravy musí předložit negativní test v délce maximálně 48 hodin. Tento krok způsobí velký problém, protože pro naše řidiče je tento požadavek v praxi obtížný. Uvedeno v poznámce.

16. února zaznamenala Čečensko 12 486 nových pozitivních událostí, což je nejvyšší denní přírůstek od 8. ledna. Celkový počet pozitivních jedinců dosáhl 106 211. Nejvíce postiženými okresy COVID jsou Sep a Sokolov hraničící s Německem a Trudnov ve východní části země.

Občané žijící v těchto okresech mají zakázáno tyto okresy opouštět a těm, kteří v nich nebývají, je zakázán vstup s určitými výjimkami. Policie sleduje aktivity na vstupních silnicích.

READ  Polské pohraniční město žádá Čechy, aby přestali s nahotou v šatnách svého koupaliště

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *