bne IntelliNews – Česká prezidentská kandidátka Nerudová přišla s blížícími se volbami

Kandidátka na prezidenta Danuše Nerudová, která minulý měsíc vedla průzkumy veřejného mínění, zřejmě zaostává za armádním generálem ve výslužbě. Peter Powell a opoziční vůdce a miliardář populista Andrej Babiš – Kampaň vstupuje do závěrečné fáze.

Závod mezi těmito třemi je stále velmi těsný, ale ekonom nyní klesl na třetí místo Nedávný průzkum agenturou Median před prvním kolem hlasování 13. ledna. Nerudovou i Pavla podpořila středopravá vláda jako své preferované kandidáty.

Je jedinou ženou mezi devíti kandidáty a v případě zvolení by byla první prezidentkou země, takže se srovnala s liberálním prezidentem sousedního Slovenska. Zuzana Čaputová. Předsednictví České republiky je převážně ceremoniální funkce, ale prezident má vstupy do zahraniční politiky a provádí klíčová jmenování, jako je guvernér centrální banky.

Minulý měsíc bývalého rektora Mendelovy univerzity zasáhly zprávy médií o plagiátorství na univerzitě během jeho funkčního období. Nerudová byla také kritizována za to, že se vyhýbala otázkám médií o plagiátorském skandálu zahraničního studenta na univerzitě.

Místo toho byla Nerudová komentátorkou českého rozhlasu a vydávala internetový obchod Alarm A2 Autorka Apolena Rychlíková to popsala jako „rozhovor“, kde si kladla otázky.

V projevu zveřejněném na svých webových stránkách Nerutová uznala, že „někteří studenti dokončili svá studia rychleji as menším úsilím než obvykle“ a poukázala na to, že tomu tak bylo pouze u hrstky z celkových 8 000 studentů. 231 studijních programů. Nerudová zveřejnila e-mail z března 2021, ve kterém reagovala na zprávy o „překladovém plagiátorství“ zřízením komise pro „kontrolu doktorských programů v angličtině“.

V listopadu a prosinci Nerudová těžila ze své image mladší, liberální prozápadní političky neposkvrněné komunistickou minulostí. Babiš vstoupil do komunistické strany a podle spisů Slovenského národního ústavu paměti spolupracoval s tajnou policií (obvinění odmítá). Generál Pavel byl bývalý důstojník NATO z bývalého sovětského bloku, který byl také členem strany a byl pod veřejným dohledem kvůli zpravodajskému výcviku v Československé komunistické armádě.

READ  Český prezident Vaklav Klaus „ukradl“ video na YouTube, kampaň na Facebooku

43letá Nerutová zavrhla minulost svých soupeřů a řekla Czech People, že je to stále boj. Komunistická minulost zeměOna si to myslí Soustřeď se „Naše budoucnost“, pokud bude zvolen.

Když loni v květnu zahájil svou kampaň, řekl, že zemi „nemůže být řízena jako korporace nebo vojenská jednotka“, ve zjevném odkazu na své dva hlavní rivaly. „Naše země by měla být spravována jako rodina,“ řekl.

Jeho vzestup v průzkumech však přiměl média k tomu, aby se více zeptala na jeho vlastní původ.

Její práce jako akciového partnera v advokátní kanceláři jejího manžela Roberta Havla & Partners spolu s případem krádeže během jejího působení na Mendelově univerzitě zvedly obočí. Havel & Partners je jednou z předních advokátních kanceláří v zemi v antimonopolních záležitostech. Mezi její klienty patří většinový státní ČEZ, pro který Havel & Partners požádala o právní práce na rozšíření jaderné elektrárny Dukovani.

Jaderná dohoda je největším investičním projektem v historii České republiky. Probíhá se třemi nabídkami předloženými společnostmi Westinghouse, EDF a KHNP.

Právník Transparency International Peter Lair nedávno poukázal na to, že velké zapojení Roberta Nerudy do právního byznysu by mohlo být problematické, pokud by se Neruda stal prezidentem, protože by měl na starosti jmenování soudců. „Po éře Miloše Zemana to nezlepšuje image prezidenta ani obecnou důvěru ve spravedlnost,“ řekl v Čečensku Lear. Seznam Zpravy.

První kolo prezidentských voleb je naplánováno na 13. až 14. ledna, druhé kolo druhého kola o dva týdny později. Třetina voličů stále není rozhodnutá.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *