Bennett obhajuje „tvrdý postup“ proti Omigranu ve výzvě rakouským a českým vůdcům

Premiérka Naphtali Bennettová v úterý hovořila se svými rakouskými a českými protějšky o epidemii COVID-19 a obhajovala používání telefonního dohledu a dalších opatření, která Izrael nedávno zavedl v boji proti nové variantě koronaviru Omicron.

Podle úřadu předsedy vlády změnili lídři své zkušenosti s bojem s virem a své názory na „výzvy řízení země“ uprostřed epidemie.

Bennettův videohovor s rakouským prezidentem Alexandrem Schallenbergem a českým premiérem Andrzejem Babikem přišel v době, kdy obě středoevropské země čelily rostoucím infekcím a Izrael podnikal kroky k zamezení šíření Omikronu.

„Je to pro nás nepodstatné [morbidity] Počet je stále velmi nízký a v tuto chvíli jsme zcela uzavřeli naše hranice pro cizince,“ řekl premiér.

Podpořil také souhlas vlády s telefonickým dohledem Shin Pet Security Service k odhalování podezřelých případů Omigronu, čímž se znovu vytvořil kontroverzní nástroj používaný před epidemií.

„Používáme drastická opatření, protože je velmi brzy a stále existuje mnoho nejistoty,“ řekl.

Plán vyvolal kritiku od skupin na ochranu soukromí a práv, ale úřady jej přivítaly jako pomoc při zabránění šíření viru tím, že dává vládě možnost dát Izraelcům vědět, zda jsou v kontaktu s potvrzenými nosiči viru.

Během hovoru Bennett řekl, že posilovací dávky vakcíny jsou důležitým nástrojem proti viru.

„Booster má velmi rychlý účinek, do pěti až šesti dnů po třetím očkování [dose]„Vidíme rychlou změnu ve způsobu, jakým se chráníme před infekcemi a vážnými nemocemi,“ řekl.

Bennett s odvoláním na obtížnost střelby na ty, kteří nebyli očkováni, místo toho řekl: „Je mnohem jednodušší říct lidem, kteří již byli očkováni dvakrát, aby to udělali potřetí.“

„Pokud lidé nedostanou třetí vakcínu, uvidíme imunitu těch, kteří byli očkováni dvakrát, a pak si řeknou, že vakcína nezabere, a přestanou v ni věřit. Ale to je chyba, protože potřebujete tři vakcíny, aby byly účinné, “dodal.

„Lidé, kteří byli dvakrát očkováni, jsou dobře chráněni před vážným onemocněním – ne přesně, ale přesto mohou nakazit ostatní.“

Dne 16. listopadu 2021 dostal Izraelec třetí dávku vakcíny proti COVID-19 ve zdravotním středisku v Katzrinu. (Michael Claudy / Flash 90)

V srpnu Izrael schválil přeočkování pro osoby starší 12 let a Izraelci musí dostat třetí dávku šest měsíců po druhém očkování, aby si zachovali očkovací průkaz.

Počet lidí, kteří dostali třetí dávku, je však mnohem nižší než počet lidí, kteří dostali dvě počáteční dávky. Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 4 078 395 lidí dostalo posilovač a 5 775 598 dostalo dvě dávky. Více než 6,3 milionu lidí v Izraeli pořídilo alespoň jeden výstřel.

Minulý týden začal Izrael očkovat děti ve věku 5-11 let, přičemž první údaje od poskytovatelů zdravotní péče naznačovaly, že děti ve věku 12 až 15 let jsou očkovány mnohem rychleji.

V Giving Tuesday podpořte kvalitní časopis

Jsou pro vás důležité rychlé, spravedlivé a nezávislé noviny The Times of Israel?

Pokud ano, dnes – Doručení v úterý – Toto je ideální čas se připojit Komunita Times of Israel.

Za 6 $ měsíčně podpoříte náš nezávislý časopis – a užijte si to Reklama zdarma Zkušenosti a otevřenosti Exkluzivní obsah Dostupné pouze pro členy komunity The Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete-li toto sledovat, přihlaste se

to myslíš vážně. Vážíme si toho!

Proto chodíme do práce každý den – abychom poskytli náročným čtenářům, jako jste vy, zprávy o Izraeli a židovském světě.

Takže teď máme prosbu. Stejně jako ostatní zpravodajství jsme se nesmířili s Pay. Ale protože noviny, které vyrábíme, jsou tak drahé, zveme čtenáře, kteří se stali důležitými pro Times of Israel, aby se připojili. Komunita Times of Israel.

Zatímco si užíváte The Times of Israel, můžete pomoci našemu kvalitnímu časopisu za 6 dolarů měsíčně Reklama zdarma, Stejně jako přístup k exkluzivnímu obsahu dostupnému pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete-li toto sledovat, přihlaste se

READ  Velkohubá česká hvězda si Skotska neváží

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *