První titulky filmového festivalu v Glasgow v roce 2024, zaměřené na Českou republiku | zprávy

První titulky filmového festivalu v Glasgow v roce 2024, zaměřené na Českou republiku |  zprávy

Filmový festival v Glasgow (GFF) nastavil první titulky a události pro svůj nadcházející 20. ročník, který potrvá od 28. února do 10. března 2024, přičemž Alison Gardner odstoupí z funkce spoluředitele Alana Huntera po jeho dlouhém působení na festivalu. plánovací komise pro ročník 2023.

Česko, známé jako Česká republika, říká ‚Česko, prosím!‘

Mezi témata patří: Je pro mě prosím nějaké místo? První celovečerní dokument a britská premiéra Jarmily Štukové, intimní zobrazení života ženy po kyselém útoku; Karlovarská témata bod obnovyKyberpunkové sci-fi režiséra Roberta Hlose a dobové drama Madge Klubeček. Nikdy jsme nebyli moderní; Kriminální thriller Petra Hátleho a premiéra Tallinnských Černých nocí Pan. a paní Stodola; a hra Tomáše Mašina BratřiOficiální podání České republiky do předávání Oscarů za nejlepší mezinárodní film 2024 se zaměřuje na protikomunistickou odbojovou skupinu.

SedmikráskyPromítat se bude i radikální feministický film Věry Chytilové z roku 1966, kdysi zakázaný pro svůj postoj ke komunismu a patriarchátu.

Gardner, generální ředitel Glasgow Film a ředitel GFF od roku 2007, bude hostit GFF24 spolu se skupinou nově vznikajících hlasů na scéně skotských filmových festivalů, o kterých říká, že mají „tak živé a inovativní nápady“. Tým tvoří Christopher Kumar, Tomiva Folorunzo, Natasha Thembiso Ruwona, Heather Bradshaw a Rosie Beattie.

Užší výběr na Cenu diváků GFF24 – jediné ocenění udělené na festivalu za mimořádný celovečerní film premiéra nebo podruhé režiséra – bude spolu s kompletním programem zveřejněn 24. ledna příštího roku.

Zpět k tématům

V rámci speciálních akcí budou promítány dva filmy oslavující dva klíčové roky v historii glasgowského filmu. Čaroděj ze země Oz Od roku 1939 funguje kino Cosmo, nyní Glasgow Film Theatre, na připomínku roku svého otevření. U příležitosti 50. výročí otevření Glasgow Film Theatre v roce 1974 festival představí poctu autorovi schlocku Johnu Watersovi. Problém ženyZároveň slaví 50. výročí.

READ  Bliskova ukazuje do ringu jako český exit ve třetím kole

Vracejí se také bezplatné ranní retrospektivy s 10 tituly z filmové historie Glasgow – vč Větrná hůrka Od roku 1939; Kmotr: Část II Od roku 1974; A Cihlový, styl čáry, A Fox stream Od roku zahajovacího ročníku festivalu v roce 2005.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *