Nový reproduktor Nest by měl přinést UWB, shodný s HomePod Handoff

Vypadá to, že Google připravuje chytrý reproduktor nové generace s podporou ultraširokopásmového připojení (UWB), který bude pravděpodobně odpovídat funkci „Handoff“ v HomePodu od Apple.

Minulý měsíc jsme exkluzivně informovali o dvou Chytré reproduktory nové generace Ve vývoji v projektu Fuchsia společnosti Google, Clover and Buckeye. První vypadá pravděpodobně jako Nest Mini třetí generace, zatímco to druhé se zpočátku zdálo být vedeno výrobcem čipů Amlogic spíše než samotným Google.

Vývojáři Google se v posledních týdnech začali přímo podílet na přípravách Buckeye. Z tohoto důvodu nyní věříme, že se skutečně jedná o připravovaný reproduktor Nest, pravděpodobně určený pro rok 2023. Špičkový audio čip a procesor Buckeye naznačují, že by mohl sloužit buď jako nástupce Nest Audio z roku 2019, nebo něco, co nahradí Google Home Max z roku 2017.

Podle nově zveřejněného fuchsiový kódpřipravovaný reproduktor Nest – možná „Nest Audio (2nd Gen)“ nebo „Nest Audio Pro“ – přijde s podporou UWB.

UWB, který se nachází na iPhonech od roku 2019, je bezdrátová komunikace krátkého dosahu, která umožňuje věci, jako je nalezení ztraceného AirTag s přesností 2-4 palců nebo funguje jako digitální klíč od auta. Apple také používá technologii UWB k napájení „Handoff“, což je metoda, jak přiblížit iPhone k HomePodu, aby se hudba přenesla do tohoto reproduktoru.

UWB je dnes k dispozici také na Pixel 6 Pro a Pixel 7 Pro, ale v tuto chvíli se příliš nepoužívá kromě blízkého sdílení. Zrovna tento týden, na Android Dev Summit, Google poskytl přímější náhled toho, co UWB může a měl by umět na Androidu.

Během vývoje Androidu 13 vyšlo najevo, že Google připravuje „Kliknutím převedeteFunkce. Z toho, co jsme v té době mohli dát dohromady, by vás nový indikátor požádal, abyste se „přiblížili“ ke konkrétnímu reproduktoru a přepnuli hudbu pro přehrávání na druhém zařízení. V té době však nebylo jasné, o jaké úsilí šlo protože zařízení Nest Současná od Googlu neobsahují žádnou podporu UWB ani NFC.

READ  Náhodně: Fanoušci Daisy se obávají, že ji shodil Mario Strikers

S vědomím toho, že Google zjevně připravuje nový špičkový reproduktor – s UWB a zjevně vyšší kvalitou zvuku – se úsilí týmu Pixel v oblasti UWB a Tap to Transfer zjevně začíná těsněji integrovat s divizí Nest. Tato dvojí spolupráce byla zvláště představena na letošní akci Made by Google, kde byl představen tablet Pixel. Slouží také jako obrazovka chytrého asistenta.

Zatímco Google dlouho propagoval, že jeho zařízení Nest, Android a ChromeOS jsou „lepší spolu“, UWB a Tap to Transfer by mohly být jedním z nejsoudržnějších počinů od Googlu, jaké jsme za poslední roky viděli.

Více o Nest:

FTC: K vydělávání příjmů používáme přidružené odkazy. více.


Podívejte se na 9to5Google na YouTube pro další novinky:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.