Ash Barty porazil Karolínu Plíškovou ve Wimbledonu a získal svůj druhý grandslamový titul

Wimbledon, Anglie (AP) – Ash Party perfektně odstartoval ve wimbledonském finále nashromážděním svých prvních 14 bodů, poté potřeboval odložit pokus o návrat, než porazil Karolínu Plíškovou 6-3, 6-7 (4), 6-3 na V sobotu na jejím druhém grandslamovém titulu.

Nejlepší seed Barty přidává tento turnaj k turnaji, který vyhrála na French Open v roce 2019.

Je první Australankou, která vyhrála All England Club Singles Cup od Yvonne Gulagong v roce 1980. Barty říká, že se inspirovala Gulagongem a měla ve Wimbledonu kostým, který byl poctou šatům, které měla Gulagong na sobě, když získala titul. Mistrovství poprvé v roce 1971.

Barty (25) byl před deseti lety juniorským šampiónem ve Wimbledonu, poté v roce 2014 kvůli vyčerpání opustil tenisové turné na téměř dva roky. Doma hrála profesionální kriket a nakonec se rozhodla vrátit se ke svému dalšímu sportu.

Dobrý telefonát.

Na začátku každého setu byla v nejlepším stavu proti osmé osmičce Pliskové, 29leté Češce, a solidnímu podání.

Plíšková ve Velkém finále sklouzla na 0: 2. Byla také finalistkou na US Open 2016.

Bartyho nejvýznamnější oscilace přišla pozdě ve druhé sadě. Sloužila o vítězství v přední části 6-5, ale plavila se dlouhými po sobě jdoucími forhendy, aby se rozbila, a poté zarachotila v následujícím tajbrejku, který připustila s dvojitou chybou.

Ve třetím setu si však Barty udělala časnou přestávku, vedla 3: 0 a pokračovala v kurzu ve svém prvním wimbledonském ženském finále, kde dosáhla tří setů od roku 2012. Byla to také první od roku 1977 mezi dvěma účastnicemi, které nikdy nedojely tak daleko . V All England Clubu.

Ani Barty, ani Plíšková se na hlavních travnatých kurtech do posledních dvou týdnů nedostali přes čtvrté kolo.

READ  Kdy a kde se dívat na Sevilla vs Barcelona

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *