Ash Barty porazil Karolínu Plíškovou ve Wimbledonu a získal svůj druhý grandslamový titul

Wimbledon, Anglie (AP) – Ash Party perfektně odstartoval ve wimbledonském finále nashromážděním svých prvních 14 bodů, poté potřeboval odložit pokus o návrat, než porazil Karolínu Plíškovou 6-3, 6-7 (4), 6-3 na V sobotu na jejím druhém grandslamovém titulu.

Nejlepší seed Barty přidává tento turnaj k turnaji, který vyhrála na French Open v roce 2019.

Je první Australankou, která vyhrála All England Club Singles Cup od Yvonne Gulagong v roce 1980. Barty říká, že se inspirovala Gulagongem a měla ve Wimbledonu kostým, který byl poctou šatům, které měla Gulagong na sobě, když získala titul. Mistrovství poprvé v roce 1971.

Barty (25) byl před deseti lety juniorským šampiónem ve Wimbledonu, poté v roce 2014 kvůli vyčerpání opustil tenisové turné na téměř dva roky. Doma hrála profesionální kriket a nakonec se rozhodla vrátit se ke svému dalšímu sportu.

Dobrý telefonát.

Na začátku každého setu byla v nejlepším stavu proti osmé osmičce Pliskové, 29leté Češce, a solidnímu podání.

Plíšková ve Velkém finále sklouzla na 0: 2. Byla také finalistkou na US Open 2016.

Bartyho nejvýznamnější oscilace přišla pozdě ve druhé sadě. Sloužila o vítězství v přední části 6-5, ale plavila se dlouhými po sobě jdoucími forhendy, aby se rozbila, a poté zarachotila v následujícím tajbrejku, který připustila s dvojitou chybou.

Ve třetím setu si však Barty udělala časnou přestávku, vedla 3: 0 a pokračovala v kurzu ve svém prvním wimbledonském ženském finále, kde dosáhla tří setů od roku 2012. Byla to také první od roku 1977 mezi dvěma účastnicemi, které nikdy nedojely tak daleko . V All England Clubu.

Ani Barty, ani Plíšková se na hlavních travnatých kurtech do posledních dvou týdnů nedostali přes čtvrté kolo.

READ  Čeští sportovci si vytvářejí vlastní očkovací centrum

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *