Ash Barty, Naomi Osaka, Novak Djokovic se učí kreslit tenis, více sportovců se stáhlo kvůli COVID-19, slavnostní zahájení dnes večer

Čtvrtý sportovec z České republiky měl na Tokijských hrách pozitivní test na COVID-19, přičemž tým vyšetřoval, zda ohnisko souviselo s jeho charterovým letem do Japonska.

Předseda vlády Andrej Babiš označil situaci za „skandální“ a „nespravedlivou“.

„Trochu se mi to nelíbí. Nechápu, jak se to mohlo stát,“ řekl Babis novinářům.

Český tým uvedl, že hráčka plážového volejbalu Markéta Nausch Sluková a cyklista Michel Schlegel vstoupili do karanténního hotelu, kde jsou ubytováni další dva sportovci a dva trenéři v jeho národní delegaci.

„Vím, že se po celém světě děje mnoho mnohem horších věcí právě teď, ale upřímně, v našem malém sportovním světě, ve světě, ve kterém jsme žili a nyní žijeme, je pro nás a Barru velmi smutné, že naše cesta do Tokia „výlet, který měl být vyvrcholením, musel skončit tímto způsobem,“ uvedla Slokova Noch ve svém prohlášení, které agentuře CNN poskytl zástupce.

Tento týden měl pozitivní výsledek další český hráč plážového volejbalu Ondij Berusic. Pozitivní test měl také stolní tenista Pavel Serosic.

Aby toho nebylo málo, zprávy tvrdí, že český týmový lékař Vlastimil Vorasek nebyl očkován a že někteří na charterovém letu neměli masky. Voráček byl prvním pozitivním případem identifikovaným z charterového letu týmu, který zahrnoval 42 cestujících, včetně 14 olympijských sportovců.

„Všude přesvědčujeme lidi, aby očkovali,“ řekl Babiš.

A tady není lékař naší expedice očkován. “

Český olympijský výbor tyto zprávy v současné době vyšetřuje.

„Situace je vážná,“ uvedl ve svém prohlášení Martin Dr., kapitán českého olympijského týmu.

„Udělali jsme maximum, abychom zastavili šíření viru. Bohužel jsme se nevyhli sportovním tragédiím (nutit sportovce, aby se stáhli). Je mi to velmi líto.“

READ  Nick Kyrgios se vyhýbá úzkosti ze šatníku, uzavírá zápas pomocí pinzety v podpaží ve Stuttgartu

Mezitím měl druhý nizozemský sportovec a zaměstnanec na Tokijských hrách pozitivní test na virus COVID-19.

Team NL říká, že taekwondo sportovec Reshmie Oogink a člen veslařského týmu měli pozitivní test a budou v karanténě po dobu 10 dnů.

„Nemám řeč,“ řekl Oogink. „Udělal jsem vše, co bylo v mých silách, a tvrdě jsem pracoval, abych se přiblížil hrám. Dokonce jsem se dostal přes některá těžká zranění kolena a nyní jsem přišel k náhlému konci.

Šéf TeamNL Pieter van den Hoogenband říká, že tým dělá vše pro minimalizaci infekce, ale situace má svůj účinek.

Den předtím, ve středu, holandská bruslařka Candi Jacobsová na Instagramu uvedla, že měla pozitivní test a byla poslána do karantény.

Americký hráč plážového volejbalu Taylor Crabbe byl také propuštěn z olympiády po čtyřech pozitivních testech na COVID-19. Tri Bourne zaujal jeho místo jako partner čtyřnásobného olympionika Jakea Gibba, když se tento víkend začíná závodit.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *