Apple prosazuje svůj vůbec první „rychlý“ patch – a rychle kazí rekord

V pondělí Apple vydal na některé iPhony a Macy svou vůbec první rychlou opravu zabezpečení.

Tento typ opravy má být automaticky a hladce stažen a aplikován operačním systémem, aby okamžitě chránil zařízení před zneužitím, čímž se vyhne obvyklému cyklu aktualizace systému, který by uživatelé mohli zpozdit nebo zmeškat, takže jejich obsah bude zranitelný vůči útoku.

Naštěstí se tento první patch neobešel bez problémů. Oznámili to někteří fanoušci Cupertina problémy Získejte aktualizaci již.

„Odpověď zabezpečení iOS 16.4.1 (a) se nezdařila, protože již nejste připojeni k internetu“ byla nejčastěji hlášenou chybovou zprávou operačního systému, ačkoli uživatelé byli obvykle schopni nainstalovat aktualizaci zabezpečení po dvou pokusech.

Také: Apple nezveřejnil žádnou zpětnou vazbu kromě rychlé opravy ani pokud aktualizace opravila zranitelnost, kterou podvodníci již objevili a využili. a jako bezpečnostní analytik Will Dorman VyžádánoBudou se chyby nakonec mapovat na CVE?

Vzhledem k tomu, že některé z nedávných aktualizací iOS a macOS se týkaly nula dnů, které již hackeři zneužili k šíření spywaru na zařízeních obětí, je dobré s instalací této nejnovější opravy nečekat, i když proces instalace trvá déle než dříve. by měl.

Zde je to, co víme o vůbec první „rychlé bezpečnostní reakci“ iGiant, tvrdí Apple 1. květen Poradní:

Poznámka: Citáty kolem „In the Wild“ jsou značky Apple, nikoli naše.

Apple také dodává tyto nové opravy hotfix pouze do nejnovějších verzí iOS, iPadOS a macOS počínaje iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 a macOS 13.3.1. Zákazníci se slušnějším softwarem budou muset počkat na pravidelné aktualizace softwaru.

Předpokládá se, že tyto nejnovější opravy budou automaticky aplikovány ve výchozím nastavení (za předpokladu, že fungují), a jakmile je aktualizace zkontrolována, jsou označeny písmenem za čísly, např.: macOS 13.3.1(a).

Pokud toto výchozí nastavení vypnete (z dlouhodobého hlediska to může být špatný nápad), vaše zařízení obdrží opravy, jakmile budou zahrnuty do pravidelného hlášení Aktualizace operačního systému. ®

READ  Xbox odstraňuje Homestead Arcana Achievement bezprecedentním krokem

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *