Antimonopolní soud: Generální ředitel společnosti Microsoft varuje před dopadem monopolu Google na vyhledávání na AI

Antimonopolní soud: Generální ředitel společnosti Microsoft varuje před dopadem monopolu Google na vyhledávání na AICNN

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella v pondělí varoval před scénářem „noční můry“ pro internet Dominance Googlu v online vyhledávání Je dovoleno pokračovat, řekl, v situaci, která začíná vyhledáváním na počítačích a mobilních zařízeních, ale rozšiřuje se na vznikající bojiště umělé inteligence.

Nadella svědčil v pondělí jako součást Komplexní antimonopolní soud vlády USA Proti Googlu, nyní v jeho 14. dni. Je nejvyšším technologickým manažerem, který dosud svědčil během soudního procesu, který se zaměřuje na sílu Google jako výchozího vyhledávače na mobilních zařízeních a prohlížečích po celém světě.

Tím, že se Nadella postavil na pódium v ​​obleku a kravatě, vykreslil Google jako technologického giganta, který spotřebitelům uzavřel cesty k přístupu do konkurenčních vyhledávačů. Jeho svědectví odráželo frustraci z dlouhotrvající rivality mezi Microsoftem a Googlem, která přerušovala týdny trvající napětí v soudních procesech. (Google neodpověděl okamžitě na žádost o komentář.)

Ústředním bodem strategie společnosti Google byly dohody se společnostmi, jako je Apple, díky nimž se Google stal výchozím vyhledávačem pro miliony uživatelů internetu.

„Ráno se probudíš, vyčistíš si zuby, ty Google,“ řekl Nadella.

Nadella svědčil, že každý rok, kdy byl generálním ředitelem Microsoftu, se neúspěšně snažil přesvědčit Apple, aby opustil Google jako svého výchozího partnera pro vyhledávání. Nadella dodal, že Microsoft je ochoten za tuto výsadu utratit přibližně 15 miliard dolarů ročně. (Vysoký výkonný ředitel společnosti Apple, Eddy Cue, minulý týden svědčil, že Apple vždy považoval Google za nejlepší vyhledávací produkt pro své uživatele, což je tvrzení, které sám Google opakoval během celého procesu.)

Co však Nadella považuje za znepokojivější, je to, že obrovské množství vyhledávacích dat poskytovaných společnosti Google prostřednictvím jejích dohod o virtualizaci by společnosti Google mohlo pomoci trénovat vlastní modely umělé inteligence, aby byly lepší než modely všech ostatních – což by mohlo společnosti Google poskytnout výhodu. Je nenahraditelné v oboru generativní umělé inteligence. Což by ještě více upevnilo jeho moc.

READ  Až 37 procent sleva na přepravní příslušenství od Anker v jednodenním výprodeji na Amazonu

„Bude mnohem obtížnější soutěžit ve věku umělé inteligence s někým, kdo má tuto zásadní výhodu,“ doložil Nadella.

Přestože je Bing od Microsoftu ziskový a za posledních 20 let do něj investovalo asi 100 miliard dolarů, má Bing od Microsoftu pouze jednociferný podíl na trhu v mobilním vyhledávání a jen o něco více – v teenagerském věku – ve vyhledávání na počítači, řekl Nadella. Dodal, že jedním z jeho snů bylo vidět Bing reprezentovat alespoň 20 % trhu v obou sektorech.

Nadella poznamenal, že Bing se snaží zvýšit podíl na trhu částečně proto, že jako výchozí poskytovatel vyhledávání pro miliardy zařízení Google získává obrovské množství dat prostřednictvím vyhledávacích dotazů, které Googlu pomáhají porozumět tomu, co by uživatele mohlo zajímat ve velkém měřítku. Dodal, že tato „dynamická data“ umožnila Googlu po léta zůstat na špici vyhledávače Bing.

„Každý překlep v novém filmu, každá místní restaurace, jejíž jméno překlepete, je velmi důležitým přínosem pro zlepšení kvality vašeho vyhledávání,“ vysvětlil Nadella. Vzhledem k tomu, že fyzický svět se neustále mění, zachycování posunů v trendech vyhledávání je zásadní, aby váš vyhledávač zůstal relevantní, když historická data budou méně relevantní. Nadella dříve vedl podnikání v oblasti cloud computingu společnosti Microsoft a předtím několik let dohlížel na tým inženýrů odpovědný za vyhledávání a reklamu ve společnosti, díky čemuž se dobře orientoval v různých výzvách společnosti Bing.

Nyní Nadella řekl, že stejná výhoda dat by mohla vytvořit „více noční můru“, protože velké jazykové modely soutěží na základě dat, na kterých byly trénovány.

„Znepokojivé je, že mi to připomíná, co se stalo s distribučními smlouvami [in search]“, abych potvrdil.

Během dotazování právníky společnosti Google Nadella připustil, že v některých případech nejsou výchozí nastavení jediným určujícím faktorem úspěchu: Google dokázal porazit výchozí nastavení prohlížeče Internet Explorer od společnosti Microsoft na počítačích se systémem Windows a stal se předním webovým prohlížečem pro stolní počítače na trhu.

READ  [Update: Being fixed] Twitter upouští od možnosti „nejnovějšího“ zdroje času na webu a zatím je pro iOS stále k dispozici

Nadella však připisoval úspěch Googlu relativní otevřenosti platformy Windows a tvrdil, že výchozí stav hraje mnohem větší roli v přísněji kontrolovaných mobilních operačních systémech a ve vyhledávání než u konkurence pro stolní webové prohlížeče.

Kromě školení svých modelů na vyhledávací dotazy se Google podle generálního ředitele společnosti Microsoft také posouvá k bezpečným dohodám s vydavateli obsahu, aby zajistil exkluzivní přístup k jejich materiálům pro účely školení AI. Na soukromých schůzkách Nadelly s vydavateli řekl, že nyní slyšel, že Google „chce… abyste napsal tento šek a my chceme, abyste mu odpovídali“. (Google na dotazy týkající se těchto nabídek okamžitě neodpověděl.)

Žádosti zdůrazňují obavy z toho, „co je dnes k dispozici veřejnosti“. [may not be] K dispozici pro veřejnost zítra“ pro školení AI, podle certifikátu.

Zatímco Microsoft a Apple mají svá vlastní výchozí nastavení – například tím, že udělali z Apple Maps výchozí mapovací aplikaci na zařízeních iOS – Google jde mnohem dále než jiné technologické společnosti v používání „mrkve a biče“, aby lidé používali jeho produkty jako výchozí. tvrdil Nadella. . Citoval licenční požadavek společnosti Google, který činí z Obchodu Google Play nainstalovanou aplikaci vyžadovanou jako podmínka používání operačního systému Android – další sporné téma v procesu. Nadella řekl, že ekvivalentem by bylo, kdyby Microsoft pohrozil zablokováním Microsoft Office, pokud Bing nebude výchozím vyhledávačem, což by podle něj nebylo v komerčním zájmu Microsoftu.

Nadella připustil, že Google by nebyl ve svém dominantním postavení, nebýt antimonopolních bitev Microsoftu s americkou vládou v 90. letech, a řekl, že situace ohledně Googlu je dnes úplně jiná. Vyhledávání na internetu, zejména na mobilních zařízeních, je největší softwarovou obchodní příležitostí na světě.

Nadella věří, že dominance Googlu ve vyhledávání se zvyšuje, když webové stránky a vydavatelé pracují na vylepšení vyhledávacího algoritmu Google spíše než Bing, když se inzerenti hrnou do Googlu a když se uživatelé drží toho, co je známé.

READ  Stáhněte si aplikaci Wordle a hrajte ji zdarma navždy

Ve svých neplodných jednáních s Applem Nadella řekl, že se snažil argumentovat, že současná role Bingu není ničím jiným než užitečným nástrojem pro Apple, jak „zvýšit cenu“ hostování Google jako výchozího poskytovatele vyhledávání – ale že Bing poskytuje Googlu důležitou protiváhu. a že by Apple měl zvážit… Investujte do alternativy Microsoftu, abyste mohli konkurovat. Nadella řekl, že také navrhl provozovat Bing na zařízeních Apple jako druh „veřejného dobra“.

„Předpokládejme, že Bing odejde z trhu,“ řekl Nadella. „Myslíte si, že Google bude platit dál [Apple]?“

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *