Swiatek porazil Raducanu a prodloužil vítěznou sérii ve Stuttgartu

Stuttgart, Německo (AFP) – Nejlepší nasazená hráčka US Open Iga Sweticová dokončila první tenisový turnaj Emmy Radukano na antuce 6:4, 6:4 a postoupila v pátek do semifinále turnaje Stuttgart Open.

Swiateková prodloužila svou vítěznou sérii na 21 zápasů a po vítězstvích v Dauhá, Indian Wells a Miami se přiblížila čtvrtému titulu v řadě.

Čtvrtfinále bylo mnohem těsnější než jejich jediné předchozí střetnutí na jakékoli úrovni, protože Swetic vyhrál 6:0, 6:1 na juniorském šampionátu ve Wimbledonu 2018, ale Radokanova nezkušenost na antuce stále čelí bývalému vítězi French Open Sweticovi.

Swiatek okamžitě zlomil Raducanua a s lehkostí si podržel své podání, aby získal první set, který Raducanu vyhrál o pouhé tři body. Raducanu se výrazně zlepšila ve skupině s placebem – navzdory tomu, že potřebovala lékařskou pauzu po kontrole dolní části zad a kyčle na 2-1 – a přiměla Swiateka pracovat tvrději.

Raducanu se zúčastnila prvního turnaje WTA své kariéry na antuce poté, co minulý týden hrála svůj první vrchol na seniorské úrovni za Británii proti České republice v Billie Jean King Cup. Houpačka na antuce skončila už loni, když Radocano nastoupilo na hřiště s náporem do čtvrtého kola na trávě ve Wimbledonu.

Páteční zápas byl pro 19letou hráčku prvním zápasem proti konkurentce ze světové top 10, protože poprvé od svého překvapivého titulu na US Open chtěla vyhrát tři zápasy na stejném turnaji.

Swiatek i nadále čelí Ljudmile Samsonovové v semifinále s vítězstvím Rusky 7-5 6-3 nad domácí favoritkou Laurou Siegmundovou z Německa.

Paula Padusa a Arina Sabalenka se střetnou v dalším semifinále.

Padusa porazila Anas Jaber 7-6 (9), 1-6, 6-3 a dostala se do čtvrtfinále poté, co prohrála ve čtvrtfinále na svých posledních dvou turnajích v Miami a Charlestonu.

READ  David Krejci oznámil, že opouští Bruins, aby se vrátil do České republiky

Sabalenková ukončila sedmiměsíční čekání před turnajovým finále od loňského US Open, když Běloruska trefila 10 es, když porazila Annette Kontaveitovou 6-4, 3-6, 6-1.

___

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports


v tomto předmětu

Golf – PGA – US Open – 16. 6. 2022


You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.