Hustá mlha komplikuje dopravu. Řidiči nedodržují odstup ani rychlost. Nehody jsou na D11, D6 i D10. Na D6 řidiči jeli protisměrem a sanitky se jim museli vyhýbat.

0

Hned brzy ráno po sedmé hodině havarovalo na dálnici D10 sedm aut. Naštěstí se nehody obešly bez vážnějších zranění.  Příjezd na Prahu byl ale po dobu dvou hodin značně omezen.

Horší situace byla na dálnici D6. Podle sdělení velitele zásahu zde hasiči likvidovali následky dopravních nehod na sedmi úsecích. Vše od 10 kilometru směrem k Praze. Nabouraných aut tu bylo kolem 30. Mezi sedmi zraněnými byly i děti, kterým hasiči předávali plyšové hračky. Nepochopitelně se, zachovali řidiči, kterým se nechtělo čekat v kolonách. Tzv. IZS pruhem se otáčeli do protisměru a jeli naproti jedoucím sanitkám a hasičům v protisměru.

Středočeským hasičům, přijela na výpomoc i Praha. Konkrétně stanice Petřiny. Někteří řidiči museli být z vraků aut dokonce vyproštěny. Dopravní policisté se pak snažili  řidičům, kteří nedobrzdili vysvětlit, že i oni nesou při hromadné nehodě vinu. Dálnice D6 byla ve směru na Prahu kompletně uzavřena až do odpoledních hodin.

Řidiči dvou kamionů bourali na dálnici D11 a to na 10,5 kilometru směrem na Hradec Králové.  Řidiči (bulharské a polské národnosti) se při nehodě zranili. Provoz byl sveden do levého jízdného pruhu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.