Pražské letiště bylo místem konfliktu taxikářů a řidičů Uberu. Jeden z nich při úprku urazil závoru.

1

Pražské letiště Václava Havla, konkrétně  parkoviště před Terminálem dva se odpoledne hemžilo policisty a strážníky z důvodu konfliktu mezi taxikáři a řidiči společnosti Uber. Ta je v poslední době terčem kritiky, hlavně z řad taxikářů. Těm se nelíbí, že pro Uber neplatí stejná pravidla jako pro taxislužbu a že zatímco taxikář musí na letišti platit vysoké poplatky za možnost zde provozovat taxislužbu, řidič Uber nic takového řešit nemusí. Dále je taxikářům trnem v oku skutečnost, že Uber řidiči nemusí mít žádnou licenci, zkoušky z místopisu, svítilnu na střeše, taxametr.

Ve čtvrtek došlo dokonce k poškození vozidla jednoho z řidičů Uberu. Taxikáři mu rozbili přední sklo a telefon, který mu sebrali.

Řidiči taxi se vydali na třetí hodinu k terminálu 2, kde zastavovali řidiče Uberu, kteří zde nakládali nebo vykládali své cestující. Taxikáři lepili na auta řidičů konkurence samolepky s nápisem „ILLEGAL TRANSPORT“, (=“nelegální přeprava“, pozn. redakce) a docházelo ke slovním potyčkám. Policisté a strážníci obě znesvářené strany uklidňovali a snažili se mezi nimi držet dostatečný odstup, aby nedocházelo ke škodám na majetku a nebo v horším případě újmě na zdraví při případných fyzických potyčkách. Zároveň kontrolovali totožnost jak taxikářů, tak řidičů Uberu. Došlo i na prověřování těch, kteří měli provozovat přepravu nelegálně.

Při jedné roztržce dokonce jeden z  ujíždějících řidičů společnosti Uber, který prchal před skupinou taxikářů prorazil závoru u výjezdu z parkoviště.

Nejedná se o ojedinělý konflikt, v posledních dnech je nálada mezi těmito konkurenčními poskytovateli přepravy na bodu mrazu a přibývá i fyzického násilí.

Sdílejte:

1 komentář

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.