Zemětřesení na Tchaj-wanu: Následné otřesy po smrtícím zemětřesení, které zasáhlo ostrov

Zemětřesení na Tchaj-wanu: Následné otřesy po smrtícím zemětřesení, které zasáhlo ostrov

Série zemětřesení otřásla Tchaj-wanem v pondělí a brzy v úterý, nejsilnější o síle 6,3, částečně zřítilo čtyři budovy a udrželo vyděšené obyvatele vzhůru celou noc. Úřady uvedly, že otřesy byly následnými otřesy po zemětřesení o síle 7,4 stupně, které před třemi týdny zabilo 17 lidí.

Otřesy začaly v pondělí po 17:00 místního času zemětřesením o síle 5,5 stupně v okrese Hualien na východním pobřeží Tchaj-wanu, uvedl Wu Xinfu, ředitel seismického centra tchajwanské centrální správy počasí. O pár minut později ve stejné oblasti následovala série menších otřesů.

Čtyři budovy v okrese Hualien se částečně zřítily, někteří obyvatelé byli evakuováni a kvůli hrozbě pokračujících zemětřesení bylo v úterý nařízeno uzavřít školy a úřady. podle Místní tiskové agentury. Do úterního rána nebyli hlášeni žádní zranění ani úmrtí.

Pan Wu na tiskové konferenci v pondělí večer řekl, že otřesy byly následnými otřesy po smrtícím zemětřesení ze 3. dubna, které bylo nejsilnější za posledních 25 let na Tchaj-wanu. Epicentrum zemětřesení bylo také v oblasti Hualien County.

Do úterního rána bylo za posledních 24 hodin zaznamenáno více než 180 otřesů, uvedla Ústřední meteorologická správa. K nejsilnějšímu z těchto otřesů došlo ve 2:26 ráno o síle 6 stupňů Richterovy škály u východního pobřeží Tchaj-wanu a ve 2:32 ráno o síle 6,3 stupně Richterovy škály, asi 10 mil od okres Hualien. K poslednímu většímu zemětřesení došlo v úterý asi v osm hodin ráno. podle Ústřední meteorologické oddělení.

Chen Mei Hui (58), prodavačka v důchodu, která žije v Hualien, řekla, že otřesy ji uvedly do „velmi trýznivé nálady“.

„Od zemětřesení tento měsíc jsem nemohla dobře spát,“ řekla v úterý ráno. „Můžeme se jen modlit, aby náš domov byl dostatečně silný, aby překonal toto těžké období.“

Chris Buckley Přispěl do zpráv.

READ  Turecko ratifikuje Pařížskou dohodu o klimatu, poslední zemi G-20, která tak učinila

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *