Webové stránky hackerské skupiny zabavily orgány činné v trestním řízení

Webové stránky hackerské skupiny zabavily orgány činné v trestním řízení

zdroj obrázku, Getty Images

Donucovací orgány se zřejmě zmocnily webové stránky provozované velkým zločineckým gangem, který organizuje kybernetické útoky ransomwaru.

Stránky patří do skupiny LockBit.

Prodává služby, které lidem umožňují nabourat se do počítačových sítí a uchovávat jejich data, dokud nebude zaplaceno výkupné.

V pondělí večer se na webu skupiny objevila zpráva, že je „nyní pod kontrolou orgánů činných v trestním řízení“.

„Webové stránky jsou řízeny Britskou národní kriminální agenturou, která úzce spolupracuje s FBI a mezinárodní pracovní skupinou pro vymáhání práva, Operace Kronos,“ píše se v dopise.

Dodává, že jde o „probíhající a vyvíjející se proces“ a dodává: „Další informace najdete zde v úterý 20. února v 11:30 GMT.“

Komentář k fotce,

Zpráva se objeví na webu LockBit poté, co ji zachytily orgány činné v trestním řízení

Operaci provedla britská Národní kriminální agentura, Federální úřad pro vyšetřování USA, Europol a koalice mezinárodních policejních agentur, uvádí web LockBit.

Britské Národní centrum pro kybernetickou bezpečnost (NCSC) již dříve vydalo varování před „přetrvávající hrozbou“, kterou skupina představuje, spolu s partnerskými agenturami v USA, Austrálii, Kanadě, Francii, Německu a na Novém Zélandu.

Loňské prohlášení dodává, že jeho jmenovec LockBit byl v roce 2022 celosvětově „nejrozšířenějším typem ransomwaru“ a že „zatím zůstává hojný i v roce 2023“.

LockBit se podílel na několika významných hackech, včetně hacku britské Royal Mail na začátku roku 2023. Skupina a její přidružené společnosti vydělávají peníze krádeží citlivých dat a vyhrožováním jejich únikem, pokud jejich oběti nezaplatí výkupné.

LockBit byl poprvé objeven v roce 2020, podle agentury Reuters, když se software objevil na ruských fórech, což vedlo některé analytiky k domněnce, že skupina sídlí v Rusku.

Video vysvětlení,

Sledujte: Co je ransomware a jak funguje?

READ  Předběžné sčítání hlasů ve volbách ukazuje, že v předčasných volbách vede thajská opozice

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *