Velvyslanec České republiky se loučí s váženým Odongem

Velvyslanec České republiky se loučí s váženým Odongem

Stáhněte si logo

JE Martin Klepetko, velvyslanec České republiky v Ugandě, dnes ráno v sídle ministerstva zdvořile navštívil ministra zahraničních věcí, Jeho Excelenci generála Odonga Jeje Abubakhara.

Během setkání obě strany vyjádřily poděkování za úspěšné diplomatické vztahy mezi Ugandou a Českou republikou v průběhu let. Uznali pozitivní dopad bilaterální spolupráce v různých oblastech včetně obchodu, investic, vzdělávání a kultury.

Honzo Odongo pochválil Českou republiku za posílení sociálně-ekonomického rozvoje Ugandy, zejména prostřednictvím jejího úsilí o podporu obchodních a investičních příležitostí. Ministr vyjádřil důležitost pokračující spolupráce a uvítal budoucí výměny, které by dále prohloubily bilaterální vztahy.

Velvyslanec Klebetko vyjádřil uznání za vřelé přijetí a spolupráci, které se mu dostalo během jeho působení v Ugandě. Vyzdvihl významný pokrok v prohlubování diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi a ocenil závazek Ugandy k míru, stabilitě a regionální integraci.

Obě strany diskutovaly o možnostech zvýšení spolupráce v oblastech, jako je transfer technologií, obnovitelné zdroje energie, cestovní ruch a rozvoj dovedností. Zdůraznili význam mezilidských výměn a kulturních programů pro podporu vzájemného porozumění a přátelství mezi Ugandou a Českou republikou.

Honzo Odongo popřál velvyslanci vše nejlepší v jeho budoucím úsilí a otevřeně ho pozval, aby v budoucnu znovu navštívil Ugandu.

Distribuováno APO Group jménem Republiky Uganda – Ministerstvo zahraničních věcí.

Tuto tiskovou zprávu vydává APO. Obsah není sledován redakčním týmem African Business a obsah nebyl zkontrolován ani prověřen našimi redakčními týmy, korektory nebo ověřovateli faktů. Za obsah tohoto oznámení je odpovědný výhradně poskytovatel.

READ  Roberto Martinez doufá, že diváci povzbudí Belgii v zápase s Čechy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *