Ubisoft odhalil prototyp AI NPC na GDC a všichni online ho zesměšňovali

Ubisoft odhalil prototyp AI NPC na GDC a všichni online ho zesměšňovali

Je týden GDC a mluví se o umělé inteligenci. Ubisoft to v klasickém stylu Ubi zpackal tím, že odhalil, že má tým výzkumu a vývoje, který pracuje na projektu s názvem NEO NPC. Je to obvyklé hřiště. „Snili jste někdy o vlastnictví… SKUTEČNÝ Rozhovor s NPC ve videohře?“ ptá se Yubi Oficiální práce Otočte to. A co všechno lidé, kteří to dělají, nechápou je, že odpověď, kterou většina normálních lidí dá, když o tom přemýšlejí, je „Ehm, možná ne, vlastně?“

Internet však vylepšil původní obrázek sdílený Ubisoftem ShetterJako mnoho lidí brát a příležitost na Postroje Pro dialog od Blooma, prototyp chlapa s typickým kulichem, který chce být vaším přítelem.

NEO NPC funguje v praxi tak, že autoři vytvářejí příběh a osobnost postavy a vkládají je do modelu jazykového učení. Hráči mluví s NPC tak, že mluví nahlas do jejich mikrofonu (což si myslím, že normální spotřebitelé ve skutečnosti nechtějí dělat – jako sedět sami v místnosti a mluvit do vzduchu). Hráčova řeč je poté použita jako výzva pro AI k vydání odpovědi, která je teoreticky v souladu s postavou identifikovanou pisatelem. Někdy, když položíte správnou otázku, spustí to předem napsaný kus dějového vlákna místo odpovědi AI.

NEO NPC k tomu všemu v současnosti využívá implementaci Nvidia Audio2Face a velký jazykový model Inworld. Příspěvek Ubisoftu také vágně odkazuje na obavy lidí z AI. „Víme, že vývojáři a jejich kreativita musí i nadále řídit naše projekty,“ říká viceprezident pro výrobní technologie Guillemet Picard, „Generativní umělá inteligence je hodnotná pouze tehdy, má-li pro ně hodnotu.“

Existuje několik zajímavých věcí k výslechu, na které příspěvek ve skutečnosti netráví žádný čas, jako je pokus o odfiltrování „toxicity a nevhodného vstupu ze strany hráče“ a zjišťování, jak AI reaguje na nepřátelství. K dispozici je také malá část o „lovu předsudků“, která odhaluje, že vytvořili ženskou postavu, vysvětlující, že byla atraktivní, a pak se AI odklonila „směrem k flirtování a svádění“. To je zvláštní a zajímavé. Kde se to vzalo? Na jakém typu datové sady je AI školena? Co se stane, když se hráči začnou snažit učit eugeniku pomocí AI?

READ  AMD odhalilo krásné hranice Avatar Radeon RX 7900 XTX pro GPU s tématem Pandora

Ale v tuto chvíli je nejkřiklavější problém, že zobrazený dialog NEO NPC je nehorázný nesmysl. Představte si, že by někdo ve skutečném životě řekl: „Myslel jsem, že bychom spolu mohli strávit nějaký čas, abychom si ověřili, zda máme kompatibilní atmosféru.“ Například s tímto chlapem byste nikdy nechtěli trávit čas. Tohle není skutečný muž. Můžete vytočit první dvě čísla 9 a poté umístit kurzor na třetí číslo.

Chápu, že se jedná o raný prototyp, takže možná bude dialog méně mizerný. Navzdory tomu však mnoho QRT, které se ponořily do reklamy, učinilo hlavní bod, shrnuto akademickým a průmyslovým výzkumníkem Brendan Keoghkterý říká: „Myšlenka AI vytvářet ‚realistické‘ NPC je založena na falešném mýtu, že videohry jsou ‚světy‘ spíše než ‚mediální texty vytvořené lidmi k vyjádření myšlenek a vyprávění příběhů‘.“ Píše někdo?

Hry mě baví, protože nejlepší jsou příběhy vyprávěné lidmi, kteří mají o věcech skutečné představy. Můj příklad je, že si nemyslím, že AI RPG postava nemůže přijít s něčím speciálním, jako je „šíp v koleně“ ze Skyrimu. Každopádně momentálně běží velmi dobrá série o generativní umělé inteligenci od výzkumníka Mikea Cooka. Koukni na to. Naši přátelé na našem sesterském webu GI.biz to již vyzkoušeli Prohlédněte si NEO NPC osobně.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *