U japonských břehů se zřítilo americké letadlo Osprey s osmi lidmi na palubě

U japonských břehů se zřítilo americké letadlo Osprey s osmi lidmi na palubě

Kyodo News/Getty Images/File

Letadlo Osprey vzlétlo z amerických vojenských přístavních zařízení v Naha v prefektuře Okinawa v Japonsku 20. března 2023.


Tokio
CNN

U pobřeží japonského ostrova Jakušima v jižní prefektuře Kagošima se ve středu zřítil americký vojenský letoun Osprey s osmi lidmi na palubě, uvedl mluvčí japonské pobřežní stráže.

Informaci o nehodě dostala pobřežní stráž kolem 14:47 místního času (12:47 ET), uvedl mluvčí s tím, že 10. oblastní velitelství pobřežní stráže vyslalo do oblasti havárie hlídkový člun a letadlo.

Mluvčí uvedl, že v současné době nejsou žádné informace o tom, zda došlo ke zranění.

Toto je nejnovější Smrtelná havárie vojenského letadla Ospreys četnými hlášenými incidenty v průběhu let.

V srpnu tohoto roku byli tři američtí mariňáci zabiti a několik dalších bylo vážně zraněno poté, co letadlo Osprey havarovalo během vojenských cvičení v Austrálie.

v roce 2022 Pět amerických námořníků Zemřeli poté, co jejich MV-22B Osprey havaroval během výcvikové mise poblíž Glamis v Kalifornii. Ve stejném roce zahynuli čtyři příslušníci amerických služeb, když jejich letadlo Osprey havarovalo během výcvikových cvičení NATO v Norsku.

Osprey je velmi obratné letadlo, které dokáže vzlétnout vertikálně jako helikoptéra, ale také letět vysokou rychlostí jako tradičnější turbovrtulové letadlo s křídly.

Celkově lze říci, že lety s Ospreys jsou bezpečné, ale letadlo mělo historii mechanických a provozních problémů, které se datují od jeho vzniku v 80. letech, podle vojenského analytika CNN a vysloužilého plukovníka amerického letectva Cedrica Laytona.

READ  Papež schvaluje biskupa v Šanghaji, zatímco Vatikán kárá Čínu za nedostatek konzultací

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *