Kaiden Guhle se připravuje znovu hrát za Kanadu na juniorském mistrovství světa, tentokrát na svém domácím kluzišti

Kaiden Guhle bude na Mistrovství světa mládeže v hokeji v roce 2022 v Edmontonu více než oblíbencem jejího rodného města.

Prince Albert Raiders z Western Hockey League vyměnil muže obrany s Oil Kings of Edmonton ve stejný den, kdy byl 1. prosince pozván na výběrový kemp kanadského juniorského hokejového týmu.

„Byl to trochu bláznivý den,“ řekl Guhli.

Je jedním ze tří vracejících se hráčů z kanadského týmu, kteří získali stříbrnou medaili v Edmontonu na tamním mistrovství světa hráčů do 20 let 2021.

Zatímco 19letý mladík z nedalekého Sherwood Park, Alta, byl v té době považován za domácího, nebyli žádní fanoušci Rogers Place, kteří by to přiznali kvůli pandemii COVID-19.

Tentokrát budou diváci a Guhle je z toho nadšený.

„Někdy prostě ležíte v posteli a přemýšlíte o tom a naskakuje vám husí kůže jen při pomyšlení na to, jak elektrický by byl Rogers Bliss,“ řekl Guhle. „Určitě se spustí v první směně a ve všech nadcházejících hrách, takže to bude speciální.

„Teď, když je kluziště v mém domě, to bude trochu jiné.“

Soupiska Kanady bude odhalena v pondělí na závěr výběrového kempu. Pořadatelská země zahájí turnaj pořádaný Edmontonem a Red Deer, Alta, 26. prosince proti České republice.

Kanada vyhrála 3:0

Conor Bedard zaznamenal dva góly a jednu asistenci za Kanadu při sobotní výhře 3:0 nad týmem vysokoškolských hráčů.

Joshua Roy přispěl gólem a asistencí, brankář Sebastian Kosa si připsal 29 zákroků.

Kanaďan Dylan Garand vychytal 29 ze 30 střel v síti proti U Sports po dobu 33 minut, než ve druhém poločase uvolnil místo Bretta Broshawa. Brochu držel 17 kol z 19 v regulaci.

Oba týmy dosáhly v sobotním utkání pěti minut prodloužení a penalt. Bedard asistoval u gólu Dylana Guinthera v prodloužení.

READ  Čtyři fotografové zachycují krásu závodění v roce 2022

Kanada se v neděli odpoledne znovu utká s ligovým týmem.

Guhle se před výběrovým kempem vmáčkl do tří zápasů s Oil Kings. První kolo (celkově č. 16) znamenalo, že Montreal Canadiens v roce 2020 vybrali vítěze zápasu pro Oil Kings, když noc předtím vyhráli 3:2 nad Winnipeg Ice, aby se o tom informovali v Calgary.

Je jedním ze čtyř Oil Kings pozvaných, aby vyzkoušeli Kanadu po boku brankáře Koussy a útočníků Guintera a Jakea Neborse.

‚Už to bylo dlouho‘

Guhle je virtuální zámek, kde můžete znovu hrát za Kanadu. Šest stop tři a 203 kilový obránce letos vstoupil do tréninkového kempu NHL s Kanaďany a objevil se ve třech přípravných zápasech před sezónou.

„Už je to dlouho. S COVIDem jsme neměli žádný tréninkový kemp,“ řekl Guhli. „Bylo skvělé hrát tam nějaké předsezónní zápasy a být tam asi měsíc bylo opravdu příjemné.“

Cítí, že jeho hra letos díky této zkušenosti dosáhla další úrovně.

„Jeden rok je pro tuto věkovou skupinu příliš velký, takže je to zralost,“ řekl. „Moje schopnosti pohybovat pukem se jen trochu zlepšily díky tomu, že jsem viděl hrát jiné hráče, jsem s jinými hráči na vyšších úrovních a hrál profesionální hokej.“

Kanada podlehla Spojeným státům 2:0 v zápase o zlato na mistrovství 2021 na Rogers Place.

Myslete na zlatou medaili

Guhle, který vstřelil dva góly a jednu přihrávku a byl na turnaji plus-8, by si nepřál nic lepšího, než získat zlatou medaili tentokrát na svém domácím kluzišti.

„Nemyslím si, že by to pro mě byly nedokončené věci, jen nedokončená práce pro tým,“ řekl. „Když hrajete doma, je tam velký tlak, a když hrajete v Kanadě, očekává se, že vyhrajete.