Světové univerzitní hry začínají dnes hokejem | Zprávy, sport, práce

Kanadská hokejová reprezentace žen se připravuje na svůj úvodní zápas ve středu 11. ledna proti Slovensku. (Fotografie poskytnuta – Lake Placid 2023 FISU World University Games)

Kanton/Potsdam — Slavnostní zahájení zimních her FISU v Lake Placid 2023 je naplánováno na čtvrtek 12. ledna v noci v olympijském centru v Lake Placid, ale zahájení zimního multisportu a světového festivalu se uskuteční o den dříve, ve středu 11. ledna . , se zápasy v ledním hokeji mužů a žen v předkole.

„Těšíme se, že ve středu zahájíme první hry FISU Lake Placid Games 2023 pěti soutěžemi v Postupimi a Kantonu,“ řekl Rick Patzke, FISU World University 2023 Lake Placid Athletic Chair. „Toto je první hokejový zápas FISU World Games od roku 2019 a organizační výbor je stejně nadšený jako hráči.“

Maďarsko a Slovensko zahájí hokejový zápas mužů ve 13 hodin v Shell Areně v kampusu Clarkson University. Maďarsko se bude snažit vylepšit své deváté místo v ruském Krasnojarsku, zatímco Slovensko vstupuje do hry jako stříbrný medailista na Světových univerzitních hrách FISU.

USA Men se utkají s Velkou Británií ve 20 hodin. Celoamerický tým pod vedením hlavního trenéra Hobart School Marka Taylora tvoří divize NCAA. Za třetí, 12 hráčů z východních univerzit a vysokých škol a 11 ze západních univerzit.

Roosův dům v SUNY Canton představí také mužský lední hokej, když se Japonsko utká s Lotyšskem. V 16:30 během Světových univerzitních her FISU Krasnojarsk 2019 se Lotyšsko probojovalo na 6. místo, zatímco Japonsko se umístilo na 11. místě v týmu 12. Pole.

Velká Británie a Česká republika zahajují ženský hokejový turnaj, když se střetnou v Maxsee Hall v SUNY Potsdam v 16:30. Česká republika se poprvé účastní ženského ledního hokeje na Světových hrách FISU, Velká Británie hrála naposledy v roce 2017 v kazašském Almaty.

READ  Indian Sports News Brief, 24. listopadu

Nakonec tým Kanady, vítěz tří po sobě jdoucích stříbrných medailí, vyhrál na ledě se Slovenskem ve 20 hodin, čímž Slovensko získalo jedinou bronzovou medaili v roce 2011.

Světové univerzitní hry FISU jsou největší multisportovní akcí na světě pro vysokoškolské sportovce ve věku 17–25 let. FISU Lake Placid Games 2023 se zúčastní 1 443 vysokoškolských sportovců z více než 540 univerzit ve 46 zemích. Soutěž se skládá z 12 zimních sportů a 85 medailí, o které se bojuje v Kantonu, Postupimi, Lake Placid, Saranac Lake, Wilmington a North Creek.

Čtyři nejlepší mužské a ženské hokejové týmy postoupí a budou hrát v nově zrekonstruované aréně Herb Brooks z 80. let v Lake Placid v ikonickém olympijském centru. „Zázrak na ledě.“ Semifinále mužů se bude konat 21. ledna a zápas o zlatou medaili bude vysílán 22. ledna živě na ESPN.

Semifinále žen je na programu 20. ledna a finále je naplánováno na 21. ledna. Zápas o zlatou medaili bude živě vysílat ESPNU.

Pro více informací o FISU Lake Placid Games 2023 nebo o zakoupení vstupenek navštivte www.lakeplacid2023.com.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *