Po návratu do Pákistánu – Pákistánu jej olympionik Nadeem Arshad zasypal chválou a okvětními lístky růží

Atletický atlet Arshad Nadeem se dočkal obrovského přivítání po návratu do Pákistánu poté, co skončil pátý v hodu oštěpem mužů na olympijských hrách v Tokiu.

Paňdžábský ministr sportu Rai Timur Khan Bhatti a další úředníci přijali sportovce na letiště Lahore. V tweetu ministr řekl, že je třeba ocenit všechny národní hrdiny.

Když už mluvíme o „nové sportovní cestě“, řekl, že sportovcům musí být poskytnuto nezbytné prostředí, aby mohli stát na mezinárodní úrovni hrdí. „Vláda v tomto ohledu podnikne všechny možné kroky,“ řekl.

Videozáznamy mimo letiště ukázaly emocionálního Nadima, jak zdravil matku a padl na kolena, když ho fanoušci a rodina zasypali okvětními lístky růží a chválou. Ti dva objali Kamaru a matčinu úctu.

Později ve svém rodném městě Mian Chanu Nadeema přivítal dav fanoušků skandujících jeho jméno spolu se slogany „Pákistán Zindabad“. Občané si sportovce také vyfotili.

Minulý týden se všechny oči upíraly na Nadima, když soutěžil ve finále mužských oštěpů navzdory prakticky žádné podpoře nebo infrastruktuře, aby mohl trénovat na globální akci.

Naděje na medaili se však nenaplnily, protože Ind Neeraj Chopra převzal zlato, zatímco Jakub Vadilić a Vyeclav Vesely z České republiky získali stříbrnou a bronzovou medaili.

Navzdory ztrátě občané rychle ocenili snahu sportovce a poblahopřáli mu k dosažení finále.

Číst: „Skutečný šampion“: Arshad Nadeem získává srdce Pákistánu, i když je medaile mimo dosah

Ve středu se senátní výbor rozhodl ocenit Nadima a vzpěrače Talhu Taleba, kterému medaile na olympiádě těsně unikla.

Vláda Paňdžábu také oznámila peněžní odměny ve výši jednoho milionu rupií Nadeemovi, Talebovi a horolezci Shahruzovi za jejich nedávné vynikající výsledky na globální úrovni.

Muž z Mian Chano

Nadeem je první atletický atlet v zemi, který se kvalifikoval přímo na olympijské hry, a první Pákistánec, který se kvalifikoval do finále jakékoli atletické akce na hrách.

READ  Kontaveitová vypadla z Wimbledonu ve druhém kole | Sportovní

Arshad zaznamenal osobní rekord 86,38 metru, kterého dosáhl v dubnu během svého běhu o zlatou medaili na atletickém poháru Imáma Rezy v Íránu.

Pro 1,87metrového sportovce, který pocházel z vesnice v oblasti produkující pšenici a bavlnu v Paňdžábu, to ale nebyla jednoduchá cesta. Vzhledem k tomu, že synové a dcery byli zaměstnáni brzy, měl málo času na svou první lásku, kriket, vybavení a řádné školení byly vzácné.

Nadim byl v raných školních letech mimořádně všestranný sportovec. Přestože se ve své škole účastnil všech sportů nabízených – kriket, badminton, fotbal a atletika – jeho vášní byl kriket.

O dva roky později si ale musel vybrat mezi kriketem a atletikou. Je třetím nejstarším ze svých pěti bratrů a inspiraci čerpal od svých dvou starších bratrů, z nichž oba byli divizními sportovci, a rozhodl se věnovat atletice po rozsáhlé diskusi se svým trenérem.

„Odejít z kriketu nebylo snadné, ale ukázalo se, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Můj otec byl dělník a neměli jsme zdroje ani spojení potřebné k tomu, aby se z něj stal kriketový profesionál. PT u mě škola [physical training] Oba učitelé se o mě starali Ajmal, dobře mě přibili a pomohli mi přizpůsobit se změně “ Dawn EOS minulý rok.

V nedávném rozhovoru s geo novinkyJeho otec Muhammad Ashraf řekl, že jeho syn neměl ani patro na cvičení. Podle zprávy Nadim trénoval na svém dvoře a na ulicích, zatímco jeho otec dával peníze na nákup fitness vybavení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.