Suezský průplav: Remorkéry obnovují úsilí o odstranění kdykoli kvůli zablokování kontejnerových lodí v Egyptě se zvyšujícím se dopravním přetížením

Snahy o opětovné plavení Evergivenu pokračovaly ve čtvrtek za přílivu a podle údajů ze sledování lodí se pět remorkérů snažilo zatáhnout loď do hlubších vod.

Úřad pro Suezský průplav uvedl ve středu ve svém prohlášení, že kontejnerová loď – téměř po délce budovy Empire State Building – v úterý najela na mělčinu poté, co ji zasáhl vítr s rychlostí až 40 uzlů a písečná bouře, která způsobovala špatnou viditelnost a špatnou navigaci. .

Obrovská loď, 400 metrů dlouhá a 59 metrů široká, nadále blokuje průchod v obou směrech hlavním přepravním kanálem.

Největší světová společnost přepravující kontejnery, Maersk, ve středu uvedla, že bylo zasaženo sedm jejích kontejnerových lodí.

Dánská společnost ve svém prohlášení uvedla, že čtyři lodě uvízly v nedalekém systému kanálů, zatímco ostatní čekali na vstup do jízdního pruhu.

„Maersk neustále sleduje současnou situaci v Suezském průplavu a pečlivě sleduje snahy o znovuobjevení postižené lodi. Svitzer, náš poskytovatel odtahových a bezpečnostních služeb, se na žádost SCA podílí na probíhajících operacích opětovného tabu.“ “

Společnost poskytující námořní služby GAC vydala klientům přes noc sdělení, že úsilí o osvobození lodi pomocí vlečných člunů pokračuje, ale že větrné podmínky a naprostá velikost plavidla „brání provozu“.

Software pro sledování lodí ukazuje pět remorkérů lemujících Ever Given a další tři mířící k němu. Signál GPS lodi však vykazuje pouze malé změny polohy za posledních 24 hodin.

Podporovala desítky lodí, včetně dalších velkých kontejnerových lodí, tankerů přepravujících ropu a plyn a hromadných lodí přepravujících obilí zpět na obou koncích kanálu, aby vytvořila jednu z nejhorších překážek v přepravě, jaké byly za poslední roky vidět.

Téměř 30% světového objemu přepravních kontejnerů denně prochází 193 kilometrů (120 mil) Suezským průplavem a přibližně 12% celkového globálního obchodu se vším zbožím.

Odborníci na lodní dopravu tvrdí, že pokud není pravděpodobné, že se zablokování uklidní během příštích 24 až 48 hodin, bude možné, že některé přepravní společnosti budou muset přesměrovat lodě kolem jižního cípu Afriky, což k plavbě přidá zhruba týden.

READ  Záplavy v Jižní Africe: novinky a živé aktualizace

Šéf Úřadu pro Suezský průplav však médiím řekl, že i přes embargo se některé zboží podařilo přesunout na jih a bude pokračovat úsilí o odstranění Ever Geffen.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *