St Johnston 0-1 Aberdeen: Půjčka Brightonu Teddy Jenks dává Donsovi vítězství, nechává Saints na dně | fotbalové zprávy

Pozdní trefa náhradníka Teddyho Jenkse zajistila Aberdeenu těsné vítězství 1:0 v Premier League nad bojujícím St Johnstonem v McDermid Parku.

Po většinou nezáživném prvním poločase následovalo lepších 45 minut, jak se hra prodlužovala.

Sedm minut před koncem Jenks – 19letý hráč na hostování z Brightonu – prostřelil brankáře hostů Zandera Clarka a zajistil hostům všechny tři body a sérii tří vítězství v lize poprvé od září. . 2020.

Vítězové Double Cupu z minulé sezóny sklouzli na konec tabulky s jednou výhrou v devíti zápasech ve všech soutěžích a trenér Callum Davidson bude muset najít způsob, jak tento pokles zastavit.

Zatímco manažer Dons Stephen Glass udržel stejný tým potřetí za sebou, Davidson provedl čtyři úpravy ve snaze vrátit se na vítězné cesty.

Craig Bryson nastoupil proti svému starému klubu po suspendaci, Glenn Middleton se vrátil po zranění a Liam Craig a James Brown se přidali.

První poločas byl dost nudný s občasnými chybami.

Křížnou přihrávku obránce Petodora Johnnyho Hayese z levé strany ve 20. minutě málem utnul klubový obránce St. Jimmy McCartt ze vzdálenosti šesti metrů a domácí unikli po rohu.

O chvíli později se útočník Aberdeenu Jay Emmanuel Thomas setkal s hlubším centrem než Hayes, ale jeho silnou pilu zatlačil brankář Clark.

obrázek:
Gól Teddyho Jenkse byl jeho druhým od jeho nástupu na hostování z Brightonu

Nakonec domácí ze své strany představovali určitou hrozbu.

Ve 34. minutě našel centr od levého beka Calum Booth Brysona, ale hlavičku ze 14 yardů zachránil centr obrany Aberdeenu Ross McCurry.

Na druhé straně záložník Dons Louis Ferguson položil hlavu na roh Funso Ojo u bližší tyče, ale masivní počet hráčů St Johnstone jeho snahu zbrzdil.

READ  Sports Digest: Mariners vyhráli potřetí v řadě, 7:2 nad Norfolkem

To byla 54. minuta, než byl brankář Aberdeenu Joe Lewis povolán ke skutečné akci.

Spekulativní pokus pravého beka Saints Seana Rooneyho ze 30 yardů, který Lewis otočil kolem tyče na roh, vyšel naprázdno.

Na hodinkách prošel útočníkovi Aberdeenu Marleymu Watkinsovi Emmanuel Thomas, ale Clarke překonal pouze z 16 yardů a jeho střela vyrazila směrem k vděčnému brankáři. Tím byla promarněna nejviditelnější příležitost hry.

Saints jsou opět zpět a hlavička útočníka Chrise Kanea od Ali Crawforda překonala Lewise, ale trefila tyč, než byla vytlačena zpět do bezpečí.

V 70. minutě překonal Clark 25yardový drive od útočníka Dons Ryana Hedgese.

Nicméně, když zbývalo sedm minut, Ojo provedl přímý kop do pokutového území Perthu, a když ho uklidil pouze Jenks, náhradník zasáhl zásadní nízkou střelu kolem Clarka, i když existovaly určité náznaky, že míč zasáhl paži. -nahoru.

Co pak?

St Johnston je v Rangers ve středu v 19:45, zatímco Aberdeen v Hibs 22. prosince v 19:45.