Šimpanz v české zoo dostane čas na obrazovku uprostřed virového zámku | Majitel

Praha (AFP) – Zoologická zahrada v České republice se snaží najít nový způsob, jak porazit své znuděné šimpanzy během uzamčení koronaviru: čelit dalším primátům.

Safari park ve městě Dvor Kralove na severu nainstaloval do krabice velkoplošnou obrazovku, aby jim ukázal živý přenos toho, co dělají kolegové šimpanzi na druhé straně země, v zoo v jižním městě Brně.

Safari Park zahájil ve čtvrtek pilotní projekt, který obohatil každodenní život jejich šesti šimpanzů uprostřed přísného uzamčení a poskytl jim trochu zábavy poté, co davy návštěvníků zmizely, když zoo skončila 18. prosince. Není jasné, kdy se zoologické zahrady znovu otevřou.

Zookeep Radek Hlavka v pondělí řekl, že šimpanzi lidem chybí a mohou se nudit. Hlafka řekla, že nejmladší samice „Em“ vypadá jako šimpanz, který je nejvíc nadšený, když vidí další šimpanzy v jiné zoo.

Po týdnu zoo experiment vyhodnotí a rozhodne, zda by měl pokračovat, třeba do konce března.

„Je velmi komplikované dlouho je bavit,“ řekl Hlavka.

———

Sledujte pokrytí epidemie na AP na:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez svolení.

READ  JOA usiluje o vstup do sportovního kina | sportovní

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *