Šimpanz v české zoo dostane čas na obrazovku uprostřed virového zámku | Majitel

Praha (AFP) – Zoologická zahrada v České republice se snaží najít nový způsob, jak porazit své znuděné šimpanzy během uzamčení koronaviru: čelit dalším primátům.

Safari park ve městě Dvor Kralove na severu nainstaloval do krabice velkoplošnou obrazovku, aby jim ukázal živý přenos toho, co dělají kolegové šimpanzi na druhé straně země, v zoo v jižním městě Brně.

Safari Park zahájil ve čtvrtek pilotní projekt, který obohatil každodenní život jejich šesti šimpanzů uprostřed přísného uzamčení a poskytl jim trochu zábavy poté, co davy návštěvníků zmizely, když zoo skončila 18. prosince. Není jasné, kdy se zoologické zahrady znovu otevřou.

Zookeep Radek Hlavka v pondělí řekl, že šimpanzi lidem chybí a mohou se nudit. Hlafka řekla, že nejmladší samice „Em“ vypadá jako šimpanz, který je nejvíc nadšený, když vidí další šimpanzy v jiné zoo.

Po týdnu zoo experiment vyhodnotí a rozhodne, zda by měl pokračovat, třeba do konce března.

„Je velmi komplikované dlouho je bavit,“ řekl Hlavka.

———

Sledujte pokrytí epidemie na AP na:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez svolení.

READ  Maďarský Orbán narazil na cestu české kampaně na podporu premiéra Babiše

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *