Rotační projekty po celém světě březen 2023

Rotační projekty po celém světě

březen 2023

podle

Peru

Tento měsíc má Chincha Rotary Club představit nový přírůstek do útulku pro zranitelné dívky ve věku od 5 do 17 let v okrese Ica. Dívky, opuštěné rodinami nebo oběti zneužívání, „potřebují hodně psychologické pomoci,“ říká bývalá prezidentka klubu Monica Aviles Calderónová. První budovu s kapacitou 30 obyvatel klub dokončil v roce 2000. Počet dívek bydlících v azylovém domě se brzy zdvojnásobil. Od roku 2018 klub rozšířil svou kapacitu o další budovy, z nichž každá stála asi 35 000 $. Tyto tři nové struktury byly financovány hlavně z darů Rotary Club of Flawell, Švýcarsko, a District 2000 (Lichtenštejnsko a Švýcarsko). Klub Činča vybral zbývající prostředky.

spojený stát

Tradice jižního Michiganu vypráví o poutníkovi, který doručil semena melounu majiteli skleníku. Výsledný meloun oslavili měšťané každoročním festivalem v jeho 63. ročníku. Rotary Howell se k oslavám připojil prodejem zmrzliny s příchutí vodního melounu. V srpnu prodal 40členný klub během víkendového veletrhu 7000 zmrzlinových pohárů a 1500 půlgalonových nádob. Více než 100 lidí, včetně rotariánů, členů klubu Interact na Howell High School a školních sportovců, se ukázalo pomoci. Toto úsilí získalo až 30 000 $ na stipendia, místní programy pro mládež a další komunitní projekty. „Je docela běžné, že bez ohledu na to, kdy řekneme, že začneme prodávat, bude tu řada,“ říká Sandy Cortez, bývalý prezident Howell Clubu. „Lidé z toho šílí.“

READ  Kanada porazila Českou republiku 3:2 v Orascom Telecom a připsala si 20. juniorský titul

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *