Prezident Zeman podporuje povinné očkování, kritizuje klimatickou politiku

Prezident Miloš Zeman ve svém tradičním vánočním poselství národu ocenil činnost bývalé vlády Andreje Babiše (ANO), podporu povinného očkování a kritizoval Zelenou dohodu.

Parlamentní volby, které vedly k nové vládě Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a hackerství se STAN, označil Zeman za „bezesporu nejvýznamnější událost v České republice za uplynulý rok“.

„Chtěl bych ocenit relativně správnou trajektorii volební kampaně,“ řekl. Ocenil i předchozí Babišovu vládu. „Udělal jsi hodně dobrého.“ Poslanci a členům vlády popřál úspěch. Musíme respektovat názor většiny obyvatel. A dodal: „Kdo nebyl spokojen s výsledkem voleb a zároveň nevolil, může si za to jen sám.“

Kabinet se musí vypořádat s COVID-19, energií a rozpočtem

Zeman svůj odpor k Lipavskému zdůvodnil (Čtěte více tady) s jeho nízkou kvalifikací nebo jeho názory na vztahy s Izraelem a Visegrádskou čtyřkou. Po dohodě s premiérem Philae jej však později jmenoval. „Bylo mi řečeno, že je důležité, aby (členové vlády) byli především politici,“ uvedl Zeman v dnešním vánočním poselství.

Vláda by se podle Zemana měla zabývat především epidemií, energetikou a státním rozpočtem. To pomůže zrušit všechny daňové úlevy a přinést 380 miliard korun. „Budeme mít vyrovnaný rozpočet a nezůstaneme dlužni budoucím generacím,“ dodal.

Zelená dohoda je hrozbou

Kromě pandemie se od kapitulace NATO v Afghánistánu zhoršila i globální bezpečnostní situace. Zelená dohoda je navíc hrozbou. Dohoda je výsledkem toho, že se prostředí mění v dluh, který hrozí podkopáním ekonomiky a nižším životním standardem.“

„Zelená dohoda nás nutí v roce 2030 přestat topit zemním plynem a v roce 2035 nejezdit auty se spalovacími motory,“ kritizoval prezident.

Vytápění budov plynem a dalšími fosilními palivy však podle návrhu Evropské komise do roku 2040 skončí.

Zeman pak Zelenou dohodu svázal s vyššími cenami elektřiny a zemního plynu, které podle prezidenta pravděpodobně ještě porostou. „Pokud chceme tento nárůst alespoň zmírnit, musíme omezit takzvanou Zelenou dohodu pro Evropu, která je podle mého názoru hlavním důvodem vysokých cen energií,“ řekl.

READ  Brusel hostí Střední Asii – dialog EU na vysoké úrovni o politice a bezpečnosti

Upozornění Facebooku Evropské unii!
Pro prohlížení a přidávání komentářů na Facebooku se musíte přihlásit!

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.