IDOH: Identifikován první „možný“ případ opičích neštovic

Pacient zůstává izolovaný a zdravotničtí představitelé uvedli, že pracují na identifikaci kohokoli, s kým mohl být během infekce v úzkém kontaktu.

Indianapolis – první možný případ Opičí neštovice v Indianě Státní zdravotničtí úředníci v sobotu oznámili, že byl letos identifikován.

Ministerstvo zdravotnictví Indiany v sobotu dokončilo počáteční testování případu. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí provedou další testy k potvrzení.

IDOH vysvětlil, že na základě prvotního pozitivního testu a prvotního vyšetřování případu to státní hygienici považují za možnou infekci opičími neštovicemi.

Pacient zůstává izolovaný a zdravotničtí představitelé uvedli, že pracují na identifikaci kohokoli, s kým mohl být během infekce v úzkém kontaktu.

Opičí neštovice jsou virové onemocnění podobné neštovicím, ale klinicky méně závažné. Příznaky zahrnují běžnou horečku, bolest hlavy a krku. Na těle se však začnou objevovat i vyrážky, které vypadají jako vodní puchýře.

SOUVISEJÍCÍ: Zdravotní úředníci Marion County nenaléhali na změnu letních plánů, protože případy opičích neštovic v USA rostou

Podle IDOH je přenos z člověka na člověka možný buď kontaktem s tělními tekutinami, opičími vředy nebo kontaminovanými předměty, jako je ložní prádlo nebo oblečení, nebo vystavením kapkám z dýchacích cest při dlouhodobém osobním kontaktu.

„Riziko opičích neštovic u široké veřejnosti zůstává velmi nízké,“ řekl státní komisař pro zdraví Chris Box. „Opičí neštovice jsou vzácné a nešíří se snadno krátkým náhodným kontaktem. Pokračujte, prosím, stejnými kroky, jako byste se chránili před jakoukoli infekcí, včetně častého a důkladného mytí rukou a kontroly u svého poskytovatele zdravotní péče, pokud máte nějaké nové příznaky.“ nebo symptomy“.

CDC zatím letos potvrdilo 113 případů opičích neštovic ve 21 státech a územích.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.