Polské pohraniční město žádá Čechy, aby přestali s nahotou v šatnách svého koupaliště

Polské pohraniční město žádá Čechy, aby přestali s nahotou v šatnách svého koupaliště

Polské město nedaleko hranic s Českou republikou zažilo kulturní střet mezi oběma zeměmi kvůli nahotě na veřejnosti, místní koupaliště žádá české návštěvníky, aby se v jeho šatnách před ostatními plně nesvlékali.

Situace nastala v Prudniku, městě s 21 000 obyvateli v jihozápadním Polsku, asi 6 km (4 mi) od českých hranic.

Mnoho Čechů tam jezdí využívat jeho koupaliště, protože nejbližší je podle místních novin 30 km daleko. Nová Trypuna Opolská (NTO).

To však vyvolalo určité napětí na krytém koupališti „Sojka“ v Prudníku, kde nedávno u pokladny umístili cedulku v češtině s nápisem „Hosté České republiky jsou zdvořile žádáni, aby se převlékli za oponou. Společná skříňka pokoje“, uvádí noviny.

Bazén má oddělené šatny pro muže a ženy. Pokud se ale někdo chce převléknout ze spodního prádla do plavek, udělá to v extra místnosti za závěsem, ne před ostatními.

„Hosté České republiky se převlékají u skříněk, ne v zákulisí,“ řekla Malkorsada Hallek-Malinovska, ředitelka Městského sportovního institutu Prudnik. NTO.

Poznamenal, že hlavním důvodem, proč jsou Češi žádáni, aby změnili své chování, je přítomnost dětí v bazénu.

„Nemáme oddělenou oblast pro dospělé,“ řekla Halleck-Malinowska. „Stejné šatny využívají děti s rodiči nebo ti, kteří přicházejí na plavecký výcvik, proto prosíme o dodržování pravidel.“

Deník poznamenal, že „Češi mají k nahotě liberálnější postoj“ než Poláci, a české publikum, se kterým hovořil, bylo překvapeno Prudnikovým vtipem.

„U nás nikoho neuráží představa převlékání se před dětmi,“ řekla mladá Češka, která při návštěvě bazénu Prudnik potvrdila, že nikdy neviděla žádného polského plavce nahého, a to ani v dešti. . .

„Lidé jsou v rozpacích,“ řekl. „Ale pro zdraví a hygienu je lepší se po plavání dobře umýt.“

READ  Český ministr komentuje status kandidátské země Bosny a Hercegoviny

NTO Česká koupaliště a sauny – kde je nahota na veřejnosti běžná – upozorňují, že Poláci překračující hranice opačným směrem mohou čelit kulturnímu šoku.

„Často využívám koupaliště Česká Veslavice u Jeseníku,“ řekl Głuchołazy, obyvatel 13500 městečka na polské straně hranice. Jednou vzpomínal, jak „sledoval otce, jak přivádí svou malou dceru do vany“.

„Nevadí mu, že se poblíž koupou nazí muži,“ řekl Dhruvam. „Je to špatná situace pro ostatní.“

Zápisky z Polska provozuje malý redakční tým a vydává je nezávislá nezisková nadace financovaná z darů našich čtenářů. Bez vaší podpory bychom nemohli dělat to, co děláme.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *