České víkendové titulky: Pražský kostel sv. Ludmily se stává bazilikou

Kultura Pražský kostel sv. Ludmily byl povýšen na baziliku

Pražský arcibiskup Jan Graubner včera večer slavnostně posvětil novou baziliku sv. Ludmily. Během svého kázání zmínil, že svatá Ludmila je patronkou vzdělání a dětství a že svoboda je možná pouze spojením vědění a vzdělání.

Zoologická zahrada Gorilí samice Tuni dorazila do pražské zoo ze Španělska

Necelý týden po přijetí gorilího samce Kisumu z Rakouska si Zoo Praha přivezla ze Španělska gorilí samici Tuni. Tuni se narodila v roce 2013 a je dcerou Mojy, první gorily narozené v Zoo Praha. Nový přírůstek by měl pokračovat v úspěšném chovatelském programu Zoo Praha.

Tuni přiletěl do Prahy v pátek odpoledne, přepraven letadlem české armády. „V tuto chvíli je Tuni již uvnitř nového pavilonu goril v pražské zoo,“ napsal po příjezdu na sociální sítě ředitel zoo Miroslav Bobek. „Je naprosto klidná a zvědavě prozkoumává své nové prostředí.“

Počasí Nadcházející dny budou v Česku zatažené a deštivé

Český hydrometeorologický ústav hlásí, že příští týden se v Česku očekává déšť a zatažená obloha. Naděje na babí léto s teplotně nadprůměrnými teplotami však nezmaří.

O víkendu budou srážky a chladné teploty nejvýraznější na Moravě a ve Slezsku, kde se předpovídají maxima 10-14 stupňů Celsia. Do konce příštího týdne však může teplota v celé zemi klesnout až ke 20 stupňům Celsia.

Politika Babiš označuje českého premiéra Fialu za „zbabělce“, protože se vyhýbal televizní debatě

„Je to ostuda, chtěl jsem se pana premiéra zeptat na jeho radikální změnu názoru na zastropování cen energií,“ napsal Babiš na sociální síti. Fiala v reakci napsal, že se odmítá stát součástí Babišovy „hybridní prezidentské kampaně“.

zločin Ruský krtek na českém ministerstvu zahraničí vyvázne beztrestně

Krtek obviněný z předávání let utajovaných informací Rusku od českého ministerstva zahraničí nebude českými úřady potrestán. Píše Deník N. Bezpečnostní zpravodajská služba ČR prý Krtečka roky sledovala a případ předložila premiérovi Petru Fialovi začátkem letošního roku.

Za špionáž hrozí 8–15 let vězení, ale protože důkazy proti němu sbírala Bezpečnostní informační služba, obviněný krtek se trestu často vyhne. „Nelze to udělat, protože jde o zpravodajské informace, které nelze u soudu použít,“ řekl Deníku N, špičkový justiční zdroj. „Současný zákon to neumožňuje.“

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.