Pesci, Reed se dostali přes Penguins v kurážné výhře v prodloužení | sportovní

Pesci, Reed se dostali přes Penguins v kurážné výhře v prodloužení |  sportovní

Carolina Hurricanes se ujala vedení v prodloužení výhrou 3:2 nad Pittsburgh Penguins v úterý 29. listopadu.

Canes (12-6-5) získali oba body za zkroucenou vítěznou branku obránce Bretta Pesciho. Penguins (11-8-4) byli chyceni uprostřed výměny lajny, což umožnilo Besseymu a pravému křídlu Andrei Svechnikovovi dorazit proti Pittsburghu bez bránění a snadno porazit brankáře Pens Tristana Jarryho.

Pesceův vítěz je jeho druhý v tolika zápasech. Po vstřelení zeleného gólu v Carolině Výhra 3:2 nad Calgary FlamesPesceho útočné úsilí se nakonec vyplatilo.

„Celý rok byl solidní,“ řekl trenér Rod Brind-Amore. „Uštkl ho malý had a nedal gól, ale dostal spoustu šancí. Je to pro nás skvělý hráč, je dobré ho vidět, jak se mu to daří.“ [It was a] Dobrá hra Svecha na zdi, aby mu to dal a pak pěkný finiš.“

Hurricanes se drželi přes 62 minut proti velmi fyzickému týmu Penguins. Pittsburgh měl v zápase 49 zásahů ve srovnání s pouhými 23 zásahy z Caroliny. Pro tým Canes, který hraje v pátém prodloužení z posledních sedmi zápasů, ukazuje umístění na špici v OT hodně odvahy.

„Naše první třetina se mi nelíbila,“ řekl Brindmore. Zejména po první přesilové hře, [the Penguins] Mám život. Ale po tom gólu jsem cítil, že jsme odehráli opravdu silný zápas. Cítil jsem, že bychom dnes večer mohli dosáhnout spousty cílů. Miluji snahu asi 55 minut toho zápasu. Po pomalém, trochu pomalém začátku jsem si myslel, že jsme opravdu silní.“

Brankář Pyotr Kochetkov držel Garryho celou noc v brankovišti a držel svůj tým ve hře poté, co rozehrávač Sidney Crosby vstřelil úvodní gól. Vysoce kvalitní ukázka Penguins v nejzazších okamžicích třetí třetiny viděla levého křídelníka Jacquese Goentzla porazit Kochetkova a vynutit si OT, ale Canes vyprodukoval dostatek ofenzivy, aby vyrovnal. Center Martin Nias a Svetchnikov ve druhé třetině zdvojnásobili Jarryho a dostali Carolinu do vedení 2:1.

READ  Blue Jackets mohou potřebovat Danfortha ve středu během vypuknutí COVID-19

Byla to dobrá noc být „Martym“, protože levý křídelník Jordan Martinuk odehrál svůj 500. zápas v NHL. Třicetiletý veterán má na kontě 253 startů v kariéře v Carolině od let 2018-19. V průlomové sezóně pokračoval i Nečas, který vstřelil svůj 11. gól v ročníku. Třiadvacetiletý Čech nedosáhl svého celkového počtu vstřelených branek v letech 2021-22 v pouhých 23 zápasech.

Canes budou pokračovat ve svém šestizápasovém road tripu ve čtvrtek 1. prosince proti Blues v St. Louis. Hurricanes doufají, že se v metru udrží nad vodou navzdory vyčerpávajícímu jízdnímu řádu na začátku sezóny.

„Rád říkáš: ‚Hej, tohle se v něco změní,‘,“ řekl Brind’Amour.„Ale já tomu moc nevěřím. Zítra je nový den a přichází nový zápas proti dalšímu skvělému soupeři. Ale myslím, že to hráče trochu uklidňuje, protože vědí, že tvrdá práce se vyplácí.“