V Baku se konalo Ázerbájdžánsko-české podnikatelské fórum

(MENAFN- AzerNews) Od Aya Lamhammeda

Azertag uvádí, že Ázerbájdžánsko-české obchodní fórum, pořádané společností Export and Investment Promotion Corporation (AZPROMO) s podporou ministerstva hospodářství, se v Baku konalo 29. září.

Náměstek ministra hospodářství Ázerbájdžánu Niyazi Seferov během fóra zaznamenal úspěšný rozvoj ázerbájdžánsko-českých vztahů a zdůraznil velký potenciál pro rozšíření dvoustranné spolupráce.

Uvedl, že obchodní fóra, setkání a další akce, kterých se podnikatelé účastní, hrají důležitou roli v rozvoji ekonomických vztahů. Náměstek ministra dodal, že v Ázerbájdžánu působí asi 30 společností s českým kapitálem.

Český ministr zahraničí Jakob Kolhanek potvrdil zájem své země na rozšíření hospodářských a obchodních vztahů s Ázerbájdžánem. Hovořil o ekonomice země a zdůraznil důležitost rozšiřování vztahů mezi podnikateli. Ministr rovněž naznačil, že takové akce, kterých se zúčastní podnikatelské kruhy, budou kromě navazování nových vztahů podporovat rozvoj hospodářské spolupráce.

vzájemné investice

Během fóra poznamenal, že Česká republika investovala v Ázerbájdžánu 37,2 milionu dolarů, zatímco investice Ázerbájdžánu v České republice činily v období 1995–2021 48,2 milionu dolarů.

Náměstek ministra uvedl, že české firmy se jako dodavatelé podílely na devíti projektech v hodnotě 2,9 miliardy dolarů, které byly realizovány v Ázerbájdžánu.

Vyzval také české podnikatele, aby využili příznivého obchodního a investičního prostředí, které se v Ázerbájdžánu rozvinulo.

Účastníci fóra navíc poznamenali, že existuje velký potenciál pro rozšíření spolupráce v oblasti strojírenství, potravinářství, zemědělství, energetiky, chemie, farmacie, dopravy a tranzitu, cestovního ruchu, informačních technologií atd.

Úřadující prezident AZPROMO Yusuf Abdullayev hovořil o práci, kterou instituce vykonala s cílem přilákat zahraniční investice, a o opatřeních přijatých k rozšíření obchodních a hospodářských vztahů mezi Ázerbájdžánem a Českou republikou. Vzal na vědomí možnosti spolupráce při realizaci společných projektů.

Vedoucí Agentury pro rozvoj malého a středního podnikání Orkhan Mammadov hovořil o činnosti agentury a podpoře a službách poskytovaných podnikatelům.

READ  Vývoz oživuje německý průmysl, protože odstávka oslabuje služby: PMI

Obchodní fórum pokračovalo dvoustrannými schůzkami k projednání příležitostí ke spolupráci mezi podnikateli.

Akce se zúčastnili úředníci a více než 50 podnikatelů z obou stran v oblasti průmyslu, zemědělství, cestovního ruchu, textilního průmyslu a dalších oborů.

Je třeba poznamenat, že objem obchodu mezi Ázerbájdžánem a Českou republikou dosáhl za prvních osm měsíců roku 2021 90,6 milionu USD.

Aya Lamhamad je novinářkou Azer News, sledujte ji na Twitteru: @AyyaLmahamad

Sledujte nás na Twitteru @AzerNewsAz

MENAFN01102021000195011045ID1102897710

Právní prohlášení: MENAFN poskytuje informace „tak, jak jsou“ bez jakékoli záruky. Nezodpovídáme za správnost informací v tomto článku, obsahu, obrázků, videí, licencí ani za úplnost, zákonnost nebo spolehlivost informací v tomto článku. Pokud máte v souvislosti s tímto článkem jakékoli stížnosti nebo problémy s autorskými právy, kontaktujte výše uvedeného poskytovatele.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *