Paduša šlape hluboko, aby porazila Kvitovou a zarezervovala si Halepové rande ve čtvrtém kole

Paduša šlape hluboko, aby porazila Kvitovou a zarezervovala si Halepové rande ve čtvrtém kole

LONDÝN (Reuters) – Čtvrtá nasazená Paula Padusaová v sobotu překonala dvojnásobnou wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou 7-5 7-6(3) a zajistila si místo ve čtvrtém kole turnaje.

Španělka, která se do stejné fáze dostala v roce 2021 na travnatém grandslamu, se o postup do čtvrtfinále utká s poslední zbývající bývalou wimbledonskou šampionkou v losování žen Rumunkou Simonou Halepovou.

„Petra je hrdina a pro mě je jednou z největších výzev hrát Petru na trávě,“ řekl Paduša na kurtu. „Dnes jsem byl potěšen, že jsem proti ní mohl hrát a neumíte si představit, jak se po tomto vítězství cítím. Pro mě je to neuvěřitelné.“

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Pamatuji si, že v roce 2014 jsem sem přišel hrát s dětmi a byl to jeden z prvních zápasů, které jsem sledoval na centrálním kurtu, kde Petra vyhrála Wimbledon. Takže si dovedete představit, pro mě, když jsem poprvé nastoupil na centrální kurt a hrál proti legenda, jako je ona, opravdu, opravdu význačná. Byla pro mě inspirací v mé kariéře.“

Vítězstvím nad Halepovou by Padusa předvedla svůj nejlepší výkon na grandslamu, když se v roce 2021 dostala do čtvrtfinále na Roland Garros.

Paduša vstoupila do sobotní soutěže poté, co prohrála jediný předchozí zápas s 25. nasazenou Kvitovou a nevyhrála všech šest zápasů proti nasazeným hráčkám na trávě.

Kvitová, která vyhrála mistrovství na trávě v letech 2011 a 2014, zůstala na centrálním kurtu a dominovala hned od začátku, když se ujala vedení 5:3 nad 24letou Španělkou a do úvodní sady vstoupila 5:4.

Padusa ale dokázala zvednout úroveň a vyhrát čtyři hry v řadě, aby ubrala set, protože se začaly objevovat snadné chyby Češek.

Kvitová měla ve druhém setu pro Padusu devět brejkbolů, ale Španělka je všechny předběhla, aby si podržela podání a odvezla ji do tiebreaku.

READ  Kdo bude hrát Euro, Skotsko a Wales na Euro 2020? Posledních 16 zápasů, zápasů a harmonogram zápasů | fotbalové novinky

Šla jsem do vedení brzy v tiebreaku a pak jsem zápas zakončila v bodě dva, když Kvitová poslala dlouhý forhend – hladce faul Češky 31 v zápase.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Reportáž Sudipto Ganguly Střih Claire Fallon

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *