Orcas potopí další jachtu v Gibraltarském průlivu

Orca to udělal znovu.

31. října byla polská jachta plující v Gibraltarském průlivu přepadena luskou kosatek. Podle společnosti, která jej provozuje, kosatky na 45 minut narážely do kormidla lodi a poškodily člun. Navzdory záchranným snahám se jachta nikdy nedostala zpět na břeh a potopila se poblíž vjezdu do marockého přístavu Tangier Med.

„Posádka je v bezpečí, zdravá a zdravá,“ napsala polská cestovní kancelář Morski Mile. Sdílejte Facebook Popisuje zánik své lodi.

Od roku 2020 se kosatky v Gibraltarském průlivu a podél Pyrenejského poloostrova srážejí a koušou čluny – často jachty – při desítkách incidentů, které vyděsily námořníky a zmátly vědce.

Nedávná vlna kosatek, které potápěly čluny, potěšila online pozorovatele, kteří objektivizují mořské savce a oslavují je jako hrdiny dělnické třídy.

Všechna rybářská plavidla a parníky se v oblasti setkaly s kosatkami, ačkoli se zdá, že nejoblíbenějším cílem jsou plachetnice. Podle studie z roku 2022. Cestovní kancelář Morskie Mile okamžitě neodpověděla na žádost o komentář.

Nikdo přesně neví, co žene kosatky k pronásledování lodí, zda se velryby jen baví, nebo se v minulosti setkaly se špatným člunem, což vedlo k agresivnímu chování.

Někteří vědci tvrdí, že tyto incidenty by se vůbec neměly nazývat „útoky“, protože motivy velryby jsou neznámé. Obává se, že udržování myšlenky, že velryby touží po pomstě, povede k odvetě majitelů lodí.

„Vyzýváme média a veřejnost, aby se vyvarovali promítání příběhů na tato zvířata,“ uvedla skupina více než 30 vědců. knihy Letos v létě v otevřeném dopise. „Při absenci více důkazů by lidé neměli předpokládat, že chápou motivaci zvířat.“

Co víme, je, že kosatky jsou vysoce inteligentní mořští savci a zdá se, že se jeden od druhého učí. Obvykle je toto naučené chování loveckou strategií, Jako chytat a jíst obrovské modré velryby.

READ  Proč Čína hloubí 32 808 stop hlubokou díru v zemské kůře?

Jindy je to bizarní, jako když kosatky poblíž Seattlu „nosily“ mrtvé lososy jako klobouky. Ukazuje se, že obětí kulturních výstřelků mohou být i kosatky.

Ještě jedna věc je jasná: kosatky obvykle lidem neubližují. A lidé jsou pro ně větší hrozbou než pro nás.

Zapletení do rybářského náčiní nebo srážky s motorovými čluny představují hrozbu pro všechny velryby. Možná s méně než 40 Jednotlivci odešliPopulace kosatek je považována za pobřeží Španělska, Portugalska a Maroka Kriticky ohrožený Od Mezinárodní unie pro ochranu přírody.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *