Odtajněné vládní údaje odhalují mezihvězdný objekt explodovaný na obloze v roce 2014

Ohnivá koule, která vystřelila na oblohu Papuy-Nové Guineje v roce 2014, byla ve skutečnosti rychle se pohybující objekt z jiného hvězdného systému, tvrdí poslední poznámka Vydáno US Space Command (USSC).

malý předmět meteor Délka pouze 1,5 stopy (0,45 metru). Přistátatmosférou 8. ledna 2014, po cestování vesmírem rychlostí více než 130 000 mil za hodinu (210 000 kilometrů za hodinu) – rychlost, která daleko převyšuje průměrnou rychlost meteoritů obíhajících kolem sluneční soustavy, podle studie Conducted 2019 na zveřejněném tělese v databázi předtiskové přípravy arXiv.

Studie z roku 2019 tvrdila, že malá rychlost meteoru v kombinaci s trajektorií jeho oběžné dráhy stanovila s 99procentní jistotou, že objekt pochází daleko od našeho vlastního. Sluneční Soustava – možná ‚z hlubin nitra planetárního systému nebo hvězdy v tlustém disku mléčná dráha Galaxie,“ napsali autoři.

Navzdory téměř jistotě však práce týmu nebyla nikdy přezkoumána ani publikována ve vědeckém časopise, protože některá data potřebná k ověření jejich účtů byla vládou USA považována za tajná. Podle náměstka.

Příbuzný: Co se děje v mezigalaktickém prostoru?

Nyní vědci z USSC oficiálně potvrdili zjištění týmu. V poznámce z 1. března a zveřejněné na Twitteru 6. dubna generálporučík John E. Shaw, zástupce velitele Rady bezpečnosti USA, napsal, že analýza ohnivé koule z roku 2019 byla „dostatečně přesná, aby potvrdila mezihvězdnou cestu“.

Poznámka dodala, že toto retrospektivní potvrzení dělá z meteoritu z roku 2014 první mezihvězdný objekt, který byl objeven v naší sluneční soustavě.

Objevování předchází objevování أوOumuamua Nechvalně známý objekt ve tvaru doutníku se také pohybuje příliš rychle na to, aby vznikl v naší sluneční soustavě – až tři roky, podle zprávy USSC. (Na rozdíl od meteoru z roku 2014 byl Oumuamua detekován daleko od Země a již se pohybuje mimo sluneční soustavu, uvádí NASA.)

READ  Poslouchejte zvláštní zvuky zpěvu černé díry

Amir Siraj, teoretický astrofyzik na Harvardu a hlavní autor článku z roku 2019, Viceovi řekl, že stále hodlá publikovat původní studii, aby vědecká komunita mohla navázat tam, kde on a jeho kolegové skončili. Dodal, že kvůli meteoru zažehnutému nad jižním Pacifikem je možné, že úlomky těla spadly do vody a mezitím se usadily na mořském dně.

Zatímco nalezení těchto kousků mezihvězdného odpadu může být téměř nemožným úkolem, Siraj řekl, že již konzultuje s odborníky možnost expedice, která by je získala.

„Možnost získat první kus mezihvězdného materiálu je dostatečně vzrušující na to, abychom si to důkladně prověřili a promluvili se všemi světovými experty na oceánské plavby, aby našli meteority,“ řekl Siraj Vice.

Přečtěte si více o Meteoru 2014 na webu Vice.com.

Související obsah:

15 nezapomenutelných fotografií hvězd

8 způsobů, jak víme, že černé díry skutečně existují

15 nejpodivnějších galaxií v našem světě

Tento článek původně publikoval živé vědy. Přečtěte si původní článek tady.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.