Odpovědi na křížovku New York Times z 5. ledna 2024

Odpovědi na křížovku New York Times z 5. ledna 2024

Skočit do: Obtížný důkaz

Páteční hádanka – Když se David B. Williams 19. srpna poprvé objevil v New York Times Crossword, zanechal řešitelům poněkud záhadnou poznámku. Řekl, že jeho hádanka byla poctou básni Wallace Stevense s názvem „Třináct způsobů, jak se podívat na kosa„Jeho plánem bylo použít identické návrhy mřížky o 66 slovech v sérii 13 hádanek.

Jak se dalo očekávat, druhá hádanka pana Williamse, publikovaná v listopadu, ve skutečnosti obsahovala stejnou mřížku a tentokrát byla jeho poznámka stručnější. Napsal pouze „druhý způsob“, přičemž svůj komentář propojil s předchozím sloupkem slovní hříčky a s básničkou.

Pan Williams je zpět a hádejte co. Je to tak, máme tu třetí díl ze série Blackbird a je dobrý. Balení je velmi zábavné, zejména dlouhé vložky se zásuvkou uprostřed mřížky.

Ale za život nemohu přijít na souvislost mezi sérií hádanek a básní, kromě toho, že v básni je 13 způsobů pohledu na kosa a 13 slok a že pan Williams plánoval vytvořit 13 hádanek.

Rád bych věřil, že každá hádanka obsahuje něco, co naznačuje odpovídající pasáž, ale nic mě nenapadá. Třetí oddíl říká:

Kos kroužil v podzimním větru.
Byla to malá část pantomimy.

Možná je to tak jednoduché jako 13 pasáží a 13 hádanek. Jaký je váš názor?

16a V tomto průvodci slovo „vánek“ v „vánku na pláž“ není komentářem počasí. Tedy něco, co se snadno čte, snadno se čte a něco skvělého na pláž. Jen si pamatujte, že se máte stále natírat opalovacím krémem.

22 A. „Pevný kus?“ Je to klenot zasazený do prostředí.

28 A. Otazník v návodu „Produkt Apple?“ Znamená to, že se nedíváme na něco, co vyrobil Apple. V tomto případě může být produktem použitým v jablku(ech) zařízení CORER.

READ  Remake Resident Evil 4 – Třetí trailer, demo a DLC v režimu Mercenaries

41 A. Sebevědomě jsem napsal „ovečka“ jako odpověď na „stvoření z farmy“, ale to nebylo správné. Na základě křížení – jako první jsem objevil 33D – odpověď je ANT.

49 a. Miluju slovo YOINKED (slangově popadl). Je zábavné to říkat.

5 d. „Odvrácená strana Měsíce?“ Byla to chytrá stopa, kterou jsem objevil až řešením přejezdů. Když jsem to udělal, musel jsem na to zírat, abych pochopil, co má kůň společného s měsícem. Ukázalo se, že je to měsíc kobyla Je to plochá, tmavá pánev na povrchu Měsíce.

8 d. Běžci v Aim for Some Runners nejsou běžci. Jsou to politici, kteří se ucházejí o funkce a jejich cílem je obvykle získat místo v nějaké volené funkci.

17 d. „Podepisování“ není setkání a pozdrav pro fanoušky. Můžete se podepsat na tečkované čáry.

21 d. Tento mám rád. Fráze „starat se o jedno procento“ nenaznačuje, že bychom měli litovat bohaté. Je to ten pocit, který máte, když se podíváte na své zařízení a uvědomíte si, že brzy budete mít vybitou baterii.

28 D. Slovo pro „nejlepší“ je CRÈME, jako v „elita„.

31 D. „Někdo dostatečně chytrý na to, aby vyhrál každou hádku…ale ne dost chytrý, aby to neudělal,“ je SMARTASS. To mi připomíná, co řekl Abraham Lincoln: „Je lepší mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit všechny pochybnosti.

32 D. To byl pro mě nový nápad. V hovorových termínech „klamat, zejména se vyhýbat odpovědnosti za něco“ je „sloveso“. Někdo svítí.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *