Nejnovější: Aljašský guvernér bere koronaviry | Vědec

Vakcína J&J je schválena pro účely testování v Jižní Africe, ale nebyla schválena pro všeobecné použití.

VARŠAVA, POLSKO – Polsko si v sobotu objedná chirurgické masky po celé zemi a jako alternativu zakáže šály, šály nebo pokrývky hlavy.

Ministr zdravotnictví Adam Nideszelski ve středu uvedl, že šátek lze nosit pouze s maskou. Rozhodnutí přichází poté, co ve středu počet případů koronaviru vzrostl na více než 12 000, z denního průměru asi 7 000 v předchozím týdnu.

Vzhledem k vysokému výskytu COVID-19 v sousední České republice a na Slovensku musí být všichni lidé vstupující do Polska z těchto zemí umístěni do karantény po dobu 10 dnů, pokud nevykazují negativní test provedený 48 hodin před příjezdem. Více než 2,8 milionu lidí bylo očkováno, polovina z nich druhou dávkou.

Polsko s 38 miliony obyvatel zaznamenalo téměř 1,7 milionu infekcí a téměř 43 000 potvrzených úmrtí.

WonSuket, Ri – Lékárny CVS a Walgreens začnou ve čtvrtek distribuovat vakcíny COVID-19 ve více státech.

Řetězce lékáren říkají, že dostaly další dávky vakcín od federální vlády poté, co vyčerpaly své původní alokace. Obě společnosti začaly očkování provádět 12. února oprávněným zákazníkům v obchodech v několika státech.

READ  Ekonom: Recese zasáhne Česko v roce 2023 více než většinu ostatních zemí EU

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *