Odhalení pravdy, abychom ušetřili peníze daňových poplatníků – Blog

Odhalení pravdy, abychom ušetřili peníze daňových poplatníků – Blog

Je zřejmé, že oznamovatelé hrají zásadní roli při zajišťování toho, aby peníze daňových poplatníků šly tam, kam mají. Ale represálie znamenají, že jejich cesta je často velmi obtížná, a to může ostatní odradit od toho, aby promluvili. Ana Garrido Ramos pracovala více než 20 let v městské radě Boadilla del Monte nedaleko Madridu. V roce 2007 na ni ale začali manažeři tlačit, aby podepsala nelegální smlouvy, které zahrnovaly úplatky, ze kterých měli prospěch politici. Když odmítla, pokusili se ji uplatit, ale marně. Pak začala zažívat vážné obtěžování.

Garrido Ramos podezříval z rozšířeného protiprávního jednání v Boadille problém. Rychle odhalila celostátní korupční síť a v roce 2009 předložila 300stránkový spis protikorupčnímu státnímu zastupitelství.

Garrido Ramos objevil to, co se stalo známým jako… Případ Gortel.Největší korupční skandál ve španělské demokratické historii. To vedlo k zatčení několika vysokých politiků v tehdejší vládnoucí Lidové straně v zemi na základě obvinění z přijímání úplatků, praní špinavých peněz a daňových podvodů. V roce 2018 přiměl skandál premiéra Mariana Rajoye k rezignaci a jeho vláda padla.

Garrido Ramos svědčila u soudu a nikdy nekompromitovala ve své dlouhé kampani proti rozšířenému nezákonnému používání peněz španělských daňových poplatníků. Přinesla však velké oběti, získala nepřátele a trpěla výhrůžkami a zastrašováním. Od té doby vedla kampaň za komplexní ochranu oznamovatelů.

Kdyby jí chyběla odvaha a vytrvalost prosazovat svou věc, španělský lid mohl přijít o miliony eur, aby obohatil zkorumpované podnikatele a politiky. Proto je důležité, aby se oznamovatelé cítili dostatečně bezpečně, aby mohli promluvit.

READ  Evangelista je zpět v plánu letních prodejů

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *