Nizozemci se vracejí na mistrovství světa; Kvalifikace pro Turecko a Ukrajinu | buvolí sporty

Napsal Graham Dunbar, sportovní spisovatel

Nizozemsko se vrátí na mistrovství světa po osmileté pauze, což donutí norskou hvězdu Erlinga Haalanda čekat minimálně do roku 2026, než bude debutovat na větší scéně.

Nizozemci v úterý stačili pozdními góly při výhře 2:0 v Rotterdamu, která vyřadila Nory, kteří ztratili Haaland, jejich zraněného 21letého útočníka.

Turecko předstihlo Norsko a skončilo na druhém místě ve skupině G, když vyhrálo 2:1 v Černé Hoře a vstoupilo v březnu do evropské kvalifikace.

Ukrajina také vyhrála venku 2:0 na stadionu Bosny a Hercegoviny a připojila se k Turecku jako týmy bez hodnocení, které se znovu vrátí v semifinále předkol.

READ  Jamie Dimon říká, že je dobře, že obě strany „Wing Nuts“ nebyly zvoleny

Neporažený ukrajinský celek, který ve skupině D v šesti z osmi zápasů remizoval, se vyšvihl na druhé místo před Finy, které vyřadila domácí prohra 2:0 s vedoucí Francií.

Kylian Mbappe vstřelil branku Karimu Benzemovi v 66. minutě a po 10 minutách rychlého samostatného útoku po levém křídle vstřelil druhý gól.

Wales a Česká republika zahájily svůj zápas skupiny E v úterý s vědomím, že míří do kvalifikace, přičemž vedoucí Belgie si již nárokuje přímé kvalifikační místo na katarské finále.

Wales si zajistil místo v kvalifikaci remízou 1:1 s nasazenými Belgičany v Cardiffu a skončil druhý ve skupině.