Nejlépe hodnocený Ika Svitek porazil Karolínu Muchovou v utkání zpožděném deštěm v Montrealu

MONTREAL (AP) — Polka Ika Swiadek na prvním místě porazila ve čtvrtek večer na National Bank Open 14. nasazenou Českou republiku Karolínu Muchovou 6:1, 4:6, 6:4 v utkání přerušeném deštěm. Šest hodin.

Swideková, která minulý týden doma ve Varšavě vyhrála počtvrté, porazila Muchovou za 3 hodiny a 20 minut, po druhém setu za dvě hodiny a 50 minut.

„I když jsme tu od 9 hodin, musíte najít energii,“ řekl Sviatek ve svém soudním rozhovoru. „Samozřejmě je to velmi neobvyklý den, myslím, že se mi podobná situace v životě ještě nestala, takže je tu šance naučit se něco nového a vidět svůj potenciál – i když jsme tento zápas odehráli. Jako třikrát.“

Svitek, který v červnu porazil Muchovou v červnovém finále French Open, má díky vítězství jistotu 72. týdne v řadě na pozici jedničky, když v pondělí vyjde nový žebříček. 22letý hráč vede turné se 49 turnajovými výhrami.

Switek připravil čtvrtfinálový zápas proti Danielu Collinsovi. Ve finálovém zápase noci Američanka porazila krajanku Leilu Fernandezovou 6-3, 6-3.

V jediném odpoledním zápase čtvrtá nasazená Jessica Pegulaová ze Spojených států porazila Italku Jasmine Pauliniovou 6:4, 6:0.

Pegula se utká s americkou šestkou Coco Goffovou, která porazila devátou wimbledonskou šampionku Marketu Vondroušovou z České republiky 6:3, 6:0. Goff vyhrál minulý týden ve Washingtonu svůj čtvrtý titul v kariéře.

Třetí nasazená Elina Rybakina z Kazachstánu porazila Američanku Sloane Stephensovou 6-3, 6-3. Rybakina porazila Češku Mary Bouskovou 6-3, 6-4 a střetla se s 10. nasazenou Dariou Kasatkinovou z Ruska.

Zápas mezi nasazenou dvojkou Arinou Sabalenkovou z Běloruska a nasazenou patnáctkou Ludmilou Samsonovou z Ruska byl posunut na pátek. Sedmá nasazená Češka Petra Kvitová a 12. nasazená Švýcarka Belinda Bencicová se v pátek utkají ve 3. kole.

READ  Jak teploty pod bodem mrazu ovlivní plodiny rostoucí v Česku?