Ne všechny rostlinné diety pomáhají v boji proti cukrovce a přibírání na váze, uvádí studie

Ne všechny rostlinné diety pomáhají v boji proti cukrovce a přibírání na váze, uvádí studie

Přihlaste se k odběru Eat, But Better: Mediterranean na CNN. Náš osmidílný průvodce vám ukáže lahodný životní styl podporovaný odborníky, který posílí vaše zdraví na celý život.CNN

Sníst Vegetariánská strava S vaším zdravím dokáže zázraky. Našel jsem studie Omezte červené maso Jezte celozrnné výrobky, luštěniny a různé barevné ovoce a zeleninu Snížení cholesterolu Riziko kardiovaskulárních onemocnění, Prevence diabetu 2. typu A dokonce Prodloužení lidského života – nemluvě Život na planetě.

Nicméně, pokud jde o prevenci diabetu, tyto výhody se mohou objevit pouze v případě, že rostlinná strava je zdravá a omezuje vysoce zpracované potraviny nebo potraviny s vysokým obsahem cukru, podle nové studie, která analyzovala 206 různých druhů potravin.

Analýza stravovacích návyků za 12 let více než 113 000 účastníků britské Biobank Study, longitudinální studie zdraví mezi obyvatelstvem země, rozdělila lidi do čtyř kategorií na základě jejich příjmu čerstvého ovoce, zeleniny a celých zrn.

Lidé z horních 25 % dodržují vegetariánskou stravu s nízkým obsahem sladkostí, rafinovaných obilovin a slazených nápojů. Lidé ze spodních 25 % konzumují hodně těchto nezdravých rostlinných potravin.

Ve srovnání s lidmi z nejnižší třídy měli ti, kteří jedli nejvíce celozrnných výrobků, čerstvého ovoce a zeleniny a omezili příjem nezdravých pokrmů, o 24 % nižší riziko rozvoje cukrovky, uvádí studie zveřejněná v úterý v časopise. Diabetes a metabolismus.

Lidé, kteří jedli zdravě, měli také nižší hladiny BMI A obvod pasu, kromě toho zlepšuje hladinu cukru v krvi a snižuje úroveň zánětů.

Studie zjistila, že přínos se rozšířil na osoby s genetickou predispozicí k cukrovce a osoby s dalšími rizikovými faktory cukrovky, jako je obezita.

První autorka Alisha Thompsonová, doktorandka na UCL, řekla: „Tyto údaje jsou opravdu důležité, zejména pro ty, kteří mají vysoké riziko rozvoje diabetu 2. typu, protože ukazují, že mohou významně snížit své riziko dodržováním zdravé rostlinná strava.“ „. V prohlášení to uvedla Queen’s University Belfast v Severním Irsku.

READ  Covidové, kteří přežili, cítí jídlo jinak

Studie však zjistila, že lidé, kteří jedli méně zdravou rostlinnou stravu, měli o 37 % vyšší riziko vzniku cukrovky 2. typu spolu s větším obvodem pasu a vyšší hladinou triglyceridů, což je forma cholesterolu.

Ve skutečnosti byla obezita „hlavním prostředníkem za zvýšeným rizikem diabetu 2. typu u jedinců, kteří se drželi nezdravé rostlinné stravy,“ řekl spoluautor Tilman Kuhn, lektor z Institutu globální potravinové bezpečnosti na Queen’s University Belfast a vedoucí Katedra výživy veřejného zdraví na Queen’s University Belfast. Oznámila to vídeňská lékařská univerzita.

Jak zdravá vegetariánská strava pomáhá chránit tělo před cukrovkou 2. typu? Ovlivněním řady antidiabetických mechanismů, „včetně hladiny krevního cukru a lipidů a snížení tělesného tuku,“ řekl Cohen.

Dalším zjištěním byla důležitá role, kterou hrají ledviny a játra při snižování rizika diabetu 2. typu, uvedl spoluautor Aidan Cassidy, profesor z Institutu pro globální potravinovou bezpečnost na Queen’s University Belfast.

„Poprvé jsme ukázali, že zlepšení jak metabolismu, tak funkce jater a ledvin v důsledku zdravé, rostlinné stravy může vysvětlit, jak tato dieta může snížit riziko rozvoje diabetu 2. typu,“ řekl Cassidy. V současné situaci.

Wesley Soares Veracini/Moment RF/Getty Images

Odborníci tvrdí, že některá rostlinná strava je zdravější než jiná, takže zůstaňte u celozrnných výrobků a čerstvého ovoce a zeleniny.

Ačkoli studie nalezla pouze souvislost, nikoli přímou příčinu a následek, výsledky byly „zajímavé,“ uvedl Duane Mellor, registrovaný dietolog a vedoucí pedagog na Aston Medical School v Birminghamu ve Velké Británii v prohlášení pro Science Media Center. . v Londýně.

Mellor, který se studie nezúčastnil, uvedl, že analýza „se zabývala aspekty zdraví jater a dalšími měřítky zánětu a zkoumala, jak mohou souviset s dietou a rizikem diabetu 2. „To naznačuje řadu potenciálních návrhů pro budoucí výzkum s cílem vyhodnotit, zda by tento typ rostlinné stravy mohl skutečně snížit riziko rozvoje diabetu 2.

READ  Ohromující fotografie obřího jesetera

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *