EU propaguje produkty v USA; Uznání české pomoci

EU propaguje produkty v USA;  Uznání české pomoci

Evropská unie zahájila kampaň na propagaci potravin a nápojů ve Spojených státech.

Komunikační kampaň zdůrazňuje bezpečnost, kvalitu a spolehlivost evropských produktů.

Evropská unie je po Mexiku a Kanadě třetím největším dodavatelem zemědělských a zemědělsko-potravinářských produktů do Spojených států.

Mezi produktové kategorie patří sýry, olivový olej, ovoce a zelenina, čokoláda a cukrovinky, těstoviny a pekařské výrobky, víno, pivo a lihoviny.

EU má několik systémů kvality na ochranu názvů konkrétních produktů a propagaci jejich vlastností, včetně chráněného označení původu (CHOP) a chráněného zeměpisného označení (CHZO). Materiály jsou svázány s tímto vzhledem a nelze je reprodukovat nikde jinde. U produktů s CHOP musí výroba, zpracování a každá část výrobního procesu probíhat ve stanoveném regionu, zatímco CHZO je méně přísné.

Používání pesticidů, herbicidů, aditiv, příchutí a enzymů je regulováno ve 27 členských státech EU. V celém dodavatelském řetězci – od pole až po spotřebitele – platí přísné zdravotní a bezpečnostní normy, které pokrývají oblasti od pesticidů po balení, prevenci nemocí a hygienu.

Více informací najdete na akcích jako Charleston Wine + Food a South by Southwest v Texasu v březnu nebo Winexpo v New Yorku v červnu a na konferenci American Cheese Society v Buffalu v červenci.

Státní podpora České republiky
Evropská komise mezitím schválila dva české projekty s rozpočtem zhruba 1,46 miliardy eur (1,6 miliardy dolarů), které mají pomoci zabránit šíření některých chorob drůbeže a prasat.

Česká republika oznámila Komisi EU plány na podporu zemědělců v oblasti prevence nemocí a opatření biologické bezpečnosti. Jeho cílem je zastavit šíření ptačí chřipky, salmonely a kampylobakteriózy kuřat, brucelózy prasat, reprodukčního a respiračního syndromu prasat a salmonelózy.

Tato opatření potrvají do prosince 2029 a na malé, střední a velké zemědělce v České republice se bude vztahovat dezinfekce, hubení škůdců a hlodavců a další opatření biologické bezpečnosti.

Přímé granty mohou pomoci podpořit dodatečné náklady na úklid farem a zařízení, úpravu krmiva a vody a veterinární zásahy. Pokrývá až 50 procent způsobilých výdajů.

READ  Odhalil fotbalový skandál rasismus v České republice?

„Tyto české projekty v hodnotě 1,46 miliardy eur zajistí zdravou a bezpečnou produkci potravin. Podpoří zemědělce při přijímání opatření k zabránění šíření některých chorob zvířat a přispějí k dosažení zemědělského cíle EU, kterým je zajištění dlouhodobého zabezpečení potravin, aniž by zbytečně narušovaly hospodářskou soutěž, uvedla Margrethe Vestagerová. Politika hospodářské soutěže.

(Chcete-li se přihlásit k bezplatnému předplatnému News Safety News, Klikněte zde.)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *