Čínská sonda na Marsu právě vyslala bolestivé snímky rudé planety

Čína Mars Sonda Tianwen-1 zůstala viset kolem Marsu na čekající oběžné dráze téměř dva měsíce a připravovala se na přistání svého roveru v květnu.

Ale není to jen sedět na oběžné dráze a hrát si s jeho anténami. Sonda skenuje planetu, těsně obíhá, ověří místo přistání sondy vybrané pro misi – a pošle úžasné fotografie našemu prašnému planetárnímu příteli.

16. a 18. března sonda zachytila ​​dva panoramatické snímky kamerou se středním rozlišením na půlměsíc Marsu viděný z jeho vzdálené strany a slunce za ním ze vzdálenosti asi 11 000 kilometrů (6 835 mil).

Jižně od Marsu(CNSA)

Z této vzdálenosti jsou viditelné povrchové kontury, na povrchu Marsu visí různé barvy, stejně jako slabý mlhavý obrys – tenká, ale prašná atmosféra kolem něj obalená jako tenká kůra.

Mars je nejnavštěvovanější planeta ve sluneční soustavě, ale je toho ještě mnoho, co zatím nevíme. S osmi orbitálními vozidly, která jsou v současné době v provozu (včetně Emirati Tianwen-1 a SAE’s Hope, která také dorazila v únoru letošního roku), stejně jako dvěma rovery a jedním přistávacím člunem, se neustále objevují nové objevy.

Tianwen-1 nese přistávací člun a rover, který přistane Utopia Planetia„V povodí utopického vlivu na severní polokouli Marsu. Pod ním je velká lávová pláň Bylo nalezeno obrovské množství leduKteří vědci věří, že to bylo jednoho dne Stanoviště oceánu Než Mars ztratil kapalnou povrchovou vodu.

Čínský národní kosmický úřad věří, že prozkoumání tohoto regionu by mohlo poskytnout některé důležité stopy, které by nám mohly pomoci dát dohromady více tajemné historie planety.

Dosud nebylo stanoveno žádné datum přistání, ale podle Zhi Wanga z Čínské akademie věd v Týden vesmírných věd 2021.

READ  Floridský lékař odmítne ošetřit neočkované pacienty

Jakmile je rover sestřelen, bude rover nadále obíhat planetu, provádět vlastní pozorování a působit jako komunikační fáze mezi Zemí a Marsem.

Doufejme, že v příštích letech uvidíme další obrázky, jako je tento.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *