Napětí v Číně: Prezident řekl, že Tchaj -wan neusiluje o vojenskou konfrontaci, ale bude bránit svoji svobodu

Tchaj -wan, který si Čína nárokuje jako své vlastní území, Hlášeno téměř 150 letadel čínského letectva Odletěl do oblasti protivzdušné obrany po dobu čtyř dnů počínaje 1. říjnem, ačkoli tyto mise od té doby skončily.

Tchaj -wan si na takové aktivity, které považuje za „válku v šedé oblasti“ zaměřené na vyčerpání tchajwanských ozbrojených sil a testování jejich schopnosti reagovat, stěžuje více než rok.

„Tchaj -wan neusiluje o vojenskou konfrontaci,“ řekl Tsai na bezpečnostním fóru v Tchaj -peji. „Doufá v mírové, stabilní, předvídatelné a vzájemně prospěšné soužití se svými sousedy. Ale Tchaj -wan udělá vše pro to, aby bránil svoji svobodu a demokratický způsob života.“

Čína říká, že pracuje na ochraně své bezpečnosti a suverenity, a viní to Spojené státy americké Nejdůležitější mezinárodní zastánce a dodavatel zbraní na Tchaj -wan – v souvislosti s nedávným napětím.

Tsai řekl, že Tchaj -wan bude spolupracovat s dalšími zeměmi v regionu, aby zajistil stabilitu.

„Tchaj -wan je plně odhodlán spolupracovat s regionálními hráči s cílem předcházet ozbrojeným konfliktům ve východní Číně, Jihočínském moři a Tchajwanské úžině,“ dodala.

Tchaj -wan hledá podporu dalších demokracií, protože se situace s Čínou zhoršuje, a tento týden hostí čtyři francouzské senátory a bývalého australského premiéra Tonyho Abbotta, přestože je na návštěvě z osobního hlediska.

READ  Zemětřesení v Mexiku: Po silném zemětřesení přechází riziko tsunami

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *