Na pomoc Bejrútu přispěli Češi téměř milionem korun.

Na pomoc Bejrútu přispěli Češi téměř milionem korun.

V Bejrútu pomůže Člověk v tísni opravit domy v nejhůře zasažené oblasti Karantina, která je zároveň jednou z nejchudších oblastí zasažených výbuchem. „Podle rozhovorů s místními obyvateli je pro většinu lidí, kteří zůstali ve svých poškozených domovech, nejdůležitější, aby se opět cítili bezpečně, a pro ty, jejichž domovy se staly neobyvatelnými, je jejich prioritou návrat. Opravy mohou trvat dlouho.“ .“ Trvá to dlouho a je důležité, aby bylo vše hotovo do zimy. Po koordinaci na místě s dalšími organizacemi a posouzení potřeb lidí vidíme, že využití finančních prostředků tímto způsobem je pro nás nejlepší způsob, jak poskytnout podporu.“ vysvětluje Lenka Filípková, pracovnice Člověka v tísni v Bejrútu.

Řekla ale také, že Libanon bude pravděpodobně čelit nedostatku materiálu a pracovní síly. Pro mnoho lidí v Bejrútu se životní podmínky výrazně zhoršovaly již před explozí v důsledku znehodnocení libanonské měny, hyperinflace a opatření souvisejících s koronavirem.

Schopnost ČvT rychle reagovat na libanonskou krizi je dána soukromým financováním z České republiky a Slovenska. Na pomoc libanonskému hlavnímu městu už Člověk v tísni uvolnil téměř 50 000 eur a krátce po výbuchu vyhlásil sbírkovou kampaň „SOS Libanon“. „Krize v Bejrútu prokázala, že Češi jsou velkorysí a že v takových chvílích chtějí pomoci.“ říká Thomas Vinálek, ředitel fundraisingu společnosti Člověk v tísni.

Kontakty:

Tomáš Kociánregionální ředitel Člověka v tísni pro Blízký východ

Mobil: +420 777 787 970, Email: [email protected]

Markéta JurováMediální koordinátor odboru pomoci a rozvoje Člověka v tísni

Mobil: +420 770 184 542, Email: [email protected]

READ  Fed a Bank of England připravují 75 klíčových bodů pro inflaci: Environmental Week

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *