Filipínský prezident blahopřeje novináři Risovi k získání Nobelovy ceny

  • První komentář z tábora Duterte, 3 dny poté, co byl udělen
  • Risa bojuje s několika soudními případy
  • Spojte tento národ, řekla Risa Duterteovi
  • Duterteovu vládu aktivisté obvinili z obtěžování Rapplera

MANILA – Reuters

Resa, zakladatel filipínského zpravodajského webu Rappler a Dmitrije Muratova Zúčastněte se ceny 2021 Po zpochybnění hněvu vůdců Filipín a Ruska odhalit korupci a špatnou správu věcí veřejných.

Ressa bojuje u soudů s mnoha právními problémy souvisejícími s násilným vyšetřováním vyšetřování vlády Duterte, jeho krvavou válkou proti drogám a používáním sociálních médií k cílení na oponenty.

„Pro Filipínu je to vítězství a jsme s tím velmi spokojeni,“ řekl prezidentův mluvčí Harry Roque na pravidelné tiskové konferenci na otázku, co toto ocenění znamenalo pro vládu.

„Samozřejmě je pravda, že existují jednotlivci, kteří mají pocit, že Maria Ressa musí u soudu ještě očistit své jméno,“ uvedl v prvním komentáři k pátečnímu ocenění od tábora Duterte.

Filipínský novinář a generální ředitel společnosti Rappler Maria Ressa, jedné z laureátek Nobelovy ceny míru za rok 2021, pózuje na fotografii ve městě Taguig, Metro Manila, Filipíny, 9. října 2021. REUTERS/Eluisa Lopez

Vůdce nezbedného Rappleru, který byl spuštěn v roce 2012, byl popsán jako „fake news outletA nástroj CIA, který Risa označil za nesmysl.

Mnozí ocenili ocenění na Filipínách, s Kritici říkají, že je to pro Duterteho napomenutíJe častým kritikem Rapplera.

Jednalo se o první Nobelovu cenu míru pro Filipíny a první pro novináře od doby, kdy ji v roce 1935 získal Němec Karl von Ossetsky. Kreml v pátek Muratovovi poblahopřálInvestigativního novináře popsal jako talentovaného a odvážného.

Když byla Risa v pondělí dotázána na její zprávu Duterteovi, naléhala na něj, aby nepřistupoval k rozdělování a dobývání.

„Prosím vás, spojte tento národ. Neroztrhávejte nás,“ řekla v rozhovoru pro ANC News.

(Reportáž Neil Jerome Morales). Editace Martin Petty

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *