Tajemník Lipavský se setkal s ministrem zahraničních věcí Vietnamu

Tajemník Lipavský se setkal s ministrem zahraničních věcí Vietnamu

V pátek 9. června jednal ministr zahraničních věcí Jan Lipavský s vietnamským ministrem zahraničí Bui Thanh Sonem.
Ministři jednali především o bilaterálních vztazích. „Dohodli jsme se na další vzájemné spolupráci v oblasti ekonomiky a obchodu. Velkým přínosem k tomu je i dohoda o volném obchodu mezi EU a Vietnamem,“ uvedl ministr Lipavský.

Český ministr také zmínil roli Vietnamu jako důležitého partnera při realizaci strategie indicko-pacifické spolupráce. „Od přijetí naší národní strategie pro spolupráci s indicko-pacifickým regionem uběhlo devět měsíců a již jsme uskutečnili důležitá jednání na úrovni premiérů a ministrů. Spolupracujeme v obranném průmyslu a pracujeme na projektech ekonomické diplomacie,“ uvedl mluvčí. Vietnam je proto jedním z našich nejdůležitějších partnerů v regionu.“ Česká republika také pořádá obchodní mise do Vietnamu, což zvyšuje zájem českých investorů.

Díky velkému zájmu vietnamské komunity o českou kulturu se připravuje otevření Českého centra v Hanoji a přímá linka mezi Prahou a Hanojí.
Česko-vietnamské vztahy jsou navíc založeny na dlouhé tradici. Diplomatické styky mezi Československem a Vietnamem byly navázány již v roce 1950. Ke sblížení obou zemí došlo i díky přítomnosti početné vietnamské komunity v České republice.

READ  Pět věcí, které byste měli vědět, abyste mohli začít sobotní den

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *