Mobile ID funguje v Česku

Mobile ID funguje v Česku

Je tam Česká republika Spuštěna oficiální aplikace Mobile ID, s názvem „eDoklady“ (nebo česky „eDokumenty“). Centrální vládní orgány nyní budou muset digitální ID rozpoznávat a policie začne digitální ID rozpoznávat v dubnu tohoto roku, následovat budou finanční úřady, obecní úřady a kontrolní stanoviště.

Aplikace umožňuje uživatelům sdílet vybrané informace s ověřovateli; Pokud například uživatel potřebuje potvrdit svůj věk, může tak učinit, aniž by prozradil cizí informace, jako je jméno a adresa. Je vyžadována registrace pro digitální ID osobně.

Aplikace byla spuštěna loni poté, co Sněmovna reprezentantů země schválila legislativu pro používání mobilních digitálních ID. Aplikace eDoklady byla vyvinuta Digital Information Agency (DIA) a jejím cílem je poskytovat snadno použitelné mobilní přihlašovací údaje, které obsahují stejné informace zobrazené na tradičním fyzickém ID.

Ověřovací společnosti mohou potvrdit digitální ID občanů pomocí webové aplikace, kterou lze spustit prostřednictvím standardního prohlížeče a nevyžaduje žádný speciální hardware.

Na oficiálních stránkách eDoklady vláda ČR zdůrazňuje jeho bezpečnost s tím, že pro přístup k aplikaci je vyžadována biometrická autentizace na mobilním zařízení uživatele. Data uživatele jsou zašifrována a uložena na smartphonu uživatele a web slibuje, že pomocí aplikace Digitální ID „není možné falšovat občana“.

Pro mnohé bude tato aplikace představovat první krok k širší digitální IT iniciativě v celé Evropské unii. Nyní je připraveno několik rozsáhlých pilotních projektů, které položí základy pro plánovanou peněženku EU Digital Identity (EUDI).

důkazy: Expats.cz, eDoklady.gov.cz

24. ledna 2024 – Alex Perala

READ  KSW79 zažívá v České republice propagační debut s těžkými váhami

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *