Ministři zahraničí USA a ČR jednají o podpoře Tchaj-wanu | Tchajwanské zprávy

Ministři zahraničí USA a ČR jednají o podpoře Tchaj-wanu |  Tchajwanské zprávy

Taipei (Taiwan News) – Americký ministr zahraničí Anthony Blinken telefonicky jednal s českým ministrem zahraničí Janem Lipavským, aby znovu potvrdil svou podporu Tchaj-wanu a Ukrajině.


Ministerstvo zahraničí USA Řekl Ve středu (13. března) řekl, že obě země sdílejí silné, demokratické hodnoty C.N.A. Spojené státy a Česká republika znovu potvrdily svou podporu Ukrajině proti ruské agresi a jednaly o bilaterální koordinaci při modernizaci obrany České republiky.


Blinken a Lipovsky také diskutovali o výzvách, které Čína představuje pro regulaci založenou na pravidlech, uvedla CNA. Obě země budou spolupracovat s indicko-pacifickými spojenci a prohloubí svou podporu Tchaj-wanu.


Česká republika se v posledních letech stala jedním z nejbližších podporovatelů Tchaj-wanu v Evropě Rada pro zahraniční vztahy. Prezident České republiky Peter Pavel je prvním prezidentem EU, který ji přijal telefonát Po zvolení tchajwanského prezidenta Tsai Ing-wen (蔡英文) v lednu 2023 se to z Pekingu odrazilo.


Obchodní vztahy mezi oběma zeměmi rostou, Tchaj-wan investuje v České republice 34,48 bilionu NT$ (1,09 miliardy USD). Východoasijské fórum.

READ  Tradiční česká velikonoční jídla: vaření každý den

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *