Ministr Lipowski přijímá nizozemského ministra zahraničí v Černínském paláci

Ministr Lipowski přijímá nizozemského ministra zahraničí v Černínském paláci

Klíčový partner, strategický partner a přední investor – to je pro Česko Nizozemsko. Ve středu 24. dubna navštíví Prahu nizozemský ministr zahraničí Hanke Bruns Slot. V Černínském paláci bude jednat s ministrem Johnem Lipowskim.

Na programu bude možnost dalšího upevňování vztahů mezi ČR a Nizozemskem, aktuální bezpečnostní situace a efektivnější koordinace v oblasti evropských politik. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou v poslední době velmi napjaté. Nizozemsko patří dlouhodobě k zemím, které v České republice přímo investují. Česko má díky kontraktu na dodávky zemního plynu z nizozemského LNG terminálu v Eemshavenu dlouhodobé a stabilní dodávky, které tvoří více než třicet procent roční spotřeby. Od začátku ilegální agrese Ruska proti Ukrajině patří naše dvě země mezi přední zastánce napadené země. Česká republika i Nizozemsko podporují mezinárodní řád založený na mezinárodním právu a odmítají vést útočnou válku.

Informace pro média:

Příjezd na recepci Černinského paláce v 17:00.

17:30 tisková konference

Účast je možná pouze po předchozí písemné žádosti o autorizaci (ve tvaru jméno, redakce, funkce, telefon) Odesláno do úterý 23. dubna 2024 do 12:00 [email protected].

Je vyžadováno vhodné oblečení.

READ  TRHY VE SVĚTĚ - česká inflace udržuje korunu stabilní, opačnou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *