Marcos slibuje lepší práci pro Filipínce

Marcos slibuje lepší práci pro Filipínce

(Aktualizovat) Prezident Ferdinand Marcos Jr. se zavázal zlepšit kvalitu pracovních míst na Filipínách poté, co tam v dubnu klesla míra nezaměstnanosti.

„Počet zaměstnaných Filipínců vzrostl v dubnu na 48,06 milionu,“ uvedl Marcos v prohlášení. „Je to skvělá příležitost usilovat o to, abychom vytvořili kvalitní pracovní místa, která můžeme našim občanům nabídnout.“

„Proto se naše vedení bude i nadále zaměřovat na posílení postavení pracovní síly pomocí technologií ve prospěch našeho trhu práce,“ dodal.

Filipínský statistický úřad v pátek uvedl, že míra nezaměstnanosti v zemi klesla v dubnu 2023 na 4,5 procenta z 5,7 procenta ve stejném měsíci loňského roku kvůli znovuotevření ekonomiky.

Uchazeči o práci se seřadí. Filipínský statistický úřad (PSA) uvedl, že míra nezaměstnanosti v zemi klesla v dubnu 2023 na 4,5 procenta z 5,7 procenta ve stejném měsíci loňského roku kvůli znovuotevření ekonomiky. obrazový soubor
Uchazeči o práci se seřadí. Filipínský statistický úřad (PSA) uvedl, že míra nezaměstnanosti v zemi klesla v dubnu 2023 na 4,5 procenta z 5,7 procenta ve stejném měsíci loňského roku kvůli znovuotevření ekonomiky. obrazový soubor

Počet nezaměstnaných Filipínců v dubnu 2023 se odhadoval na 2,26 milionu, uvedla zpráva PSA, což je pokles z 2,76 milionu v dubnu loňského roku.

Uvedla, že zaměstnanost vzrostla v dubnu na 95,5 procenta z 94,3 procenta ve stejném měsíci loňského roku.

Počet zaměstnaných Filipínců se zvýšil na 48,06 milionu, což je o 5,32 milionu více z 45,63 milionu v dubnu 2022.


Ministr sociálního a ekonomického plánování Arsenio Palizcan uvedl, že vláda by měla využít výhod digitálních technologií k podpoře inovací, modernizaci služeb a efektivní reakci na potřeby pracovní síly.

„Aby bylo zajištěno, že tento trend bude pokračovat, vláda znovu potvrzuje svůj závazek k nerušené implementaci reforem ekonomické liberalizace a dalších klíčových právních předpisů,“ uvedl Balizkan v prohlášení.

V souvisejícím vývoji uspořádá Ministerstvo migrujících pracovníků v pondělí 12. června veletrh pracovních příležitostí v zahraničí na oslavu svého 125. Dne nezávislosti.

Veletrh pracovních příležitostí vytvoří 11 750 pracovních míst pro kvalifikované a specializované pracovníky včetně zdravotních sester, svářečů, stavebních dělníků, číšníků a servírek, barmanů, skladníků, obsluhujících potravin, kuchařů, pekařů, účetních a námořníků.

READ  V Česku vyrábějí zbraně tisíce Ukrajinců - EURACTIV.com

Způsobilí žadatelé budou vysláni na Guam, Maledivy, Saúdskou Arábii, Katar, Spojené arabské emiráty, Irsko, Japonsko, Austrálii, Papuu-Novou Guineu, Singapur, Bahrajn, Německo, Spojené království, Čínu, Českou republiku, Macao a Spojené státy americké.

Zájemci mohou navštívit budovu Blas F. Ople v areálu DMW v Mandaluyong City od 8:00 do 5:00.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *